Фотографа Саакашвілі арештовано за шпигунство на користь Росії

Неділя, 10 липня 2011, 16:15

Відомі грузинські фотографи заарештовані за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії.

У суботу суд призначив Гіоргію Абдаладзе, Зурабу Курцікідзе та особистому фотографу президента Грузії Іраклію Геденідзе в якості запобіжного заходу попереднє ув'язнення терміном на два місяці.

Четверта затримана - фотограф Натія Геденідзе - була звільнена під заставу в 10 тисяч ларі, повідомляє Бі-Бі-Сі.

За словами адвоката одного із затриманих, судовий процес почнеться 1 вересня.

У суботу в ході брифінгу представник МВС Грузії оголосив, що фоторепортери передавали російським спецслужбам секретну інформацію.

За його словами, Курцікідзе був пов'язаний з головним розвідуправлінням міністерства оборони Росії.

Грузинське МВС поширило також відео-матеріали, які були названі визнавальними показаннями особистого фотографа президента.

На записі Геденідзе повідомляє, що передавав своєму колезі Курцікідзе за грошову винагороду інформацію, що не стосується його професійної діяльності в президентській адміністрації.

Як заявляють в МВС Грузії, під час обшуку особистих речей Геденідзе і Абдаладзе і вивчення матеріалів, що містяться в комп'ютері затриманих, було виявлено фотографії схем адміністративної частини будівлі президента, інформація про маршрути його пересування, інформацію про деталі його візитів і зустрічей, а також іншу інформацію, що містить секретні дані.

Адвокат Курцікідзе заявив журналістам, що його підзахисний не визнає себе винним. Між тим, Абдаладзе оголосив сухе голодування.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.