В охорону Януковича беруть важковаговиків "із мізками"

Четвер, 14 липня 2011, 09:51

За останні роки кардинально змінилися критерії добору в службу охорони президента.

Про це розповіли газеті "Сегодня" працівники Управління держохорони.

Так, за їхніми словами, якщо в 90-х роках важливими були відмінні фізичні якості та в охоронці брали "качків", те тепер до цього додалися ще й психологічні якості.

"Дуже важливо, щоб у людини були мізки. Тобто вона має бути гарним аналітиком для того, щоб передбачати можливі загрози, поглядом визначати, хто з юрби може нести в собі загрозу", - сказав один із керівників служби безпеки президента.

"Крім того, має бути бажання тут працювати. Служба не з легких, але цікава", - додав співрозмовник.

Також один зі співробітників Управління держохорони розповів, що коли Віктор Янукович прийшов до влади, охорону йому довелося підбирати по вазі.

"Він-то людина велика, тому й охоронці повинні бути такими, щоб змогли без проблем закрити його собою у випадку загрози, а при потребі взяти за ноги й руки й перенести в машину", - сказав він.

У середу в Києві стартував 7-й турнір Міжнародної Ліги професійних охоронців. У майстерності змагалися десятки охоронців із країн СНД, які охороняють президентів, вищих чиновників, відомих політиків і бізнесменів.

Зокрема, охорона українського президента продемонструвала в показовому виступі, як відбивала б напад на главу держави.

Підсумки змагань будуть підбиті через декілька днів, коли охоронці пройдуть усі етапи турніру – стрільбу, екстремальне водіння, охорону особи в умовах міста.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.