Захист Тимошенко покличе в суд Карпачову

Вівторок, 19 липня 2011, 16:21

Адвокати Юлії Тимошенко попросять омбудсмена Ніну Карпачову стати окремим учасником процесу у "газовій справі".

Про це сказав адвокат Микола Сірий на прес-конференції в четвер у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Наше прохання просте: щоб представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини увійшла в цю справу як самостійний учасник процесу і як самостійний учасник процесу спостерігала за всіма порушеннями основоположних прав людини, які мають місце", - заявив він.

У свою чергу депутат Сергій Власенко, якого суд відсторонив від участі в процесі, заявив: "Ми вважаємо, що від самого початку розгляду справи Тимошенко й до цього моменту судового розгляду відбуваються систематичні дії з порушення основного права Юлії Тимошенко - права на захист".

Власенко повідомив, що захист Тимошенко планує у вівторок направити звернення до Карпачової.

Крім того, захист екс-прем’єра збирається звернутися до Вищої ради юстиції з заявами на "брутально незаконні дії" судді Родіона Кіреєва щодо призначення "абсолютно невиправданого терміну" для ознайомлення з матеріалами "газової справи".

Власенко повідомив також, що адвокати Тимошенко проситимуть науково-методологічну раду при Верховному суді України розглянути судову практику з питань термінів ознайомлення з матеріалами судових справ, визначення кількості справ, щодо яких може обмежуватися термін для ознайомлення, а також визначення нормальних і обґрунтованих термінів для ознайомлення захисту з матеріалами справи.

Депутат підкреслив, що такі методичні рекомендації мають бути розроблені "саме для того, щоб подібні ганебні випадки більше не повторювалися".

Власенко повідомив, що вважає за необхідне запропонувати також професійному юридичному, правовому співтовариству відреагувати на ситуацію, пов’язану з розглядом справи Тимошенко в суді.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування