ПРОДАН УЗЯВ ЧАСТИНУ ПРОВИНИ ТИМОШЕНКО НА СЕБЕ

Середа, 27 липня 2011, 15:49

Екс-міністр енергетики Юрій Продан в ході допиту по справі Тимошенко заявив, що директиви екс-голові Нафтогазу Олегу Дубині передав він, а не екс-прем'єрка.

Про це він сказав у Печерському суді під час допиту свідків.

На запитання судді, хто передав директиви Дубині, Продан відповів: "Мені здається, що я передав".

Як з'ясувалося в ході допиту, ця заява Продана суперечить його свідченням під час досудового слідства - тоді він сказав, що не пам'ятає, хто саме передав Дубині директиви.

Продан пояснив суду, що напередодні знайшов серед своїх документів ксерокопію написаного від руки доручення Тимошенко, яким вона зобов'язує Продана ознайомити зі змістом своїх директив НАК Нафтогаз України.

"На той момент (на момент допиту) я чітко не пам'ятав, хто передавав директиви Дубині, але у своїх паперах, готуючись до суду, я знайшов доручення прем'єр-міністра довести ці директиви до відома Дубини. Тому, скоріше за все, це я їх йому передав", - сказав він.

У свою чергу Тимошенко підтвердила, що, перебуваючи в будівлі уряду Росії, від руки написала це доручення Продану передати директиви Дубині.

"Я підтверджую свій підпис, враховуючи, що ситуація була напружена, треба було брати відповідальність на себе, я її взяла", - сказала Тимошенко.

Тому вона звернулась з клопотанням долучити це доручення як доказ у справі.

Представники прокуратури виступили проти, оскільки Продан надав копію і не зміг повідомити, де зберігається оригінал.

"Доручення, яке вам дала прем'єр, ви просто кинули в папку?" – запитав Кірєєв у Продана.

"Я не знаю, можливо, я віддав його помічникам", - відповів екс-міністр.

У свою чергу Тимошенко зазначила, що "питання знаходження оригінала не перебуває у компетенції Продана, це питання до діловодства уряду".

Однак Кірєєв відмовився долучити цей документ як доказ, "оскільки не встановлено його походження".

Як відомо, в постанові про притягнення Тимошенко до кримінальної відповідальності сказано, що це вона передала директиви Дубині на підписання газового договору з Росією, що призвело до тяжких наслідків.

Українська правдаpowered by lun.ua