У депутатів-"кнопкодавів" можуть відсудити півмільйона

4 перегляди
Середа, 27 липня 2011, 17:30

За голосування народних депутатів картками своїх колег у Верховній Раді українець намагається відсудити 460 тисяч гривень.

З огляду на порушення депутатами закону позивач також оскаржує призначення виборів до парламенту в жовтні 2012 року, пише "Дело".

Як стало відомо виданню, у червні 2011 року у Вищий адміністративний суд України надійшов позов, який оскаржує результати голосування народних депутатів за проведення наступних парламентських виборів у жовтні 2012 року. 

Це рішення було ухвалене Верховною Радою 1 лютого 2011 року, коли депутати схвалили зміни до Конституції, відповідно до яких найближчі вибори до парламенту відбудуться у жовтні 2012 року, а вибори президента - у березні 2015 року.

На думку позивача, який намагається оскаржити результати цього голосування, ухвалення Верховною Радою змін до Конституції є протиправним, оскільки від себе особисто голосувало менше 300 депутатів.

Крім того, він просив суд визнати протиправним голосування присутніх народних депутатів за відсутніх на пленарних засіданнях Верховної Ради депутатів.

Також позивач оскаржує підписання президентом цього закону, оскільки особисто за нього проголосувало менше 300 народних депутатів.

Також суд повинен розглянути прохання зобов’язати голову держави призначити чергові вибори народних депутатів у 2011 році, а Верховну Раду - провести розслідування виплати зарплати депутатам, які не були присутні особисто на засіданнях парламенту.

Автор позову також вимагає повернути кошти й покарати винних; стягнути з відповідачів на його користь відшкодування моральної шкоди в розмірі 460 тисяч гривень. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua