МВФ невдоволений останніми діями української влади

4 перегляди
Середа, 27 липня 2011, 19:03

У Міжнародному валютному фонді незадоволені змінами в бюджеті України, і діючими тарифами на газ і тепло для населення.

Про це йдеться в звіті за підсумками переговорів української урядової делегації з керівництвом МВФ у середині червня, який цитує УНІАН.

Відповідно до змін від 14 червня прибуткова частина держбюджету була збільшена на 14,47 мільярдів гривень, а витратна - на 11 мільярдів гривень.

Зокрема, згідно з документом, у ході переговорів в.о. директора-розпорядника МВФ Джон Ліпські зазначив, що прибуткову частину бюджету було збільшено "незважаючи на пораду МВФ про невчасність таких дій, оскільки всім країнам варто зберігати будь-яке перевиконання доходів для створення буферів безпеки".

У свою чергу, представники української делегації у відповідь на таку заяву зазначили, що збільшення прибуткової частини держбюджету "дозволило вирішити ряд питань контролю над витратами, зокрема, істотно покращити баланс Пенсійного фонду, зупинивши списання мільярдних сум за судовими рішеннями".

Також у ході переговорів українська делегація заявила, що повернутися до питання про необхідність підвищення тарифів на газ і тепло для населення доцільно після встановлення в Україні жорсткішого контролю над інфляцією.

Проте керівник місії МВФ в Україні Танос Арванітіс, йдеться в копії звіту, "висловив думку, що якщо з липня поточного року не почнеться щомісячне збільшення тарифів хоч би на 10% на місяць, то досягти угоди про просування програми у вересні буде надзвичайно складно".

Також у ході переговорів керівництво МВФ погодилося з пропозицією української сторони перенести обговорення щорічних консультацій між Україною і МВФ із 6 липня на пізніший термін.

Українська сторона вважає, що обговорення цього питання можна проводити після перегляду програми співпраці.

Також у звіті йдеться про те, що в результаті переговорів сторони домовилися продовжити співпрацю.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua