Януковича вже не запросять до Вашингтона?

Середа, 27 липня 2011, 20:23

Політика президента Віктора Януковича звела нанівець його перспективи отримати запрошення відвідати Вашингтон.

Таку думку озвучив посол США в Україні в 1998-2000 роках, експерт американського Brookings Institution Стівен Пайфер в статті для Kyiv Post.

"Судовий розгляд справи Тимошенко, що досі триває, перетворився на фарс. Хтось, звісно, може задатися питанням про доцільність та обставини, за яких вона підписували з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним газові угоди у 2009 році, але це навряд чи вплине на результати розгляду кримінальної справи", - вважає посол.

"На Заході одностайно заявляють про те, що суд над екс-прем’єром є спробою вивести з гри лідера опозиції, тобто позбавити її громадської підтримки під час майбутніх виборів", - додає він.

Пайфер переконаний, що "все це буде перешкоджати цілям Януковича у його зовнішній політиці".

"Європейський Союз - це не лише торгівельне об’єднання, адже він заснований на спільних цінностях. Якщо порушення демократичних принципів буде продовжуватись, то відстань між Києвом та Європою буде тільки зростати", - зазначає посол.

"Така політика вже звела нанівець перспективи Януковича отримати запрошення відвідати Вашингтон", - уточнив він.

Пайфер зазначає, що "на думку деяких українських спостерігачів, Брюссель повинен уповільнити укладення угоди про асоціацію та вільну торгівлю".

"Дехто просить застосувати санкції щодо ненадання віз українським чиновникам. Вдаватися до таких заходів - наразі передчасно, але те, що це є предметом обговорення, мало б занепокоїти Януковича. Адже такі ідеї набиратимуть популярності, якщо ситуація в Україні не стабілізується", - говориться в статті.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування