Комітет, який працював над Пенсійною реформою, просить її не приймати
Профільний комітет парламенту не підтримав ухвалення Пенсійної реформи, яка у четвер розглядається сесійною залою.
Про це сказав голова комітету у справах пенсіонерів і ветеранів Валерій Сушкевич.
"Незважаючи на врахування пропозицій і певних компромісів, які поки не підтверджені залом, комітет не підтримав законопроект", - сказав він.
Водночас Сушкевич перерахував низку норм, за якими комітету, уряду і депутатам вдалося досягти компромісів.
"Комітет, при опрацюванні цього проекту з усіма фракціями, знайшов варіант із того, що торкається можливості підтримати діючого пенсійного віку, не збільшуючи пенсійний вік для жінок", - сказав він.
Крім того, Сушкевич зазначив, що комітет рекомендує "залишити нормативний стаж, з урахуванням якого визначається мінімальна пенсія".
"Комітет також підтримав норму, щоб брати зарплату не за 3 роки, як це передбачено першим читанням, а за один рік при розрахунку і перерахунку пенсії", - сказав він.
Крім того, за словами голови комітету, для жінок, які виховують 5 дітей і дітей-інвалідів, передбачається збереження пільгового пенсійного віку.
"Також пропонується комітетом непідвищення пенсійного віку для учасників бойових дій, тобто афганців та інших вояків, які мали ушкодження і травми під час бойових дій. Також не підвищуватиметься пенсійний вік для карликів, ліліпутів, інвалідів по зору", - сказав Сушкевич.
"По дуже екстремальній нормі щодо підвищення для інвалідів мінімального стажу з 5 до 15 років для отримання пенсії знайдно компроміс: для інвалідів 2 і 3 групи передбачено більш м’який перехід з 5 до 10 років, а також інвалідам 1 групи зменшено цей стаж до 10 років", - додав він.
Водночас Сушкевич зазначив, що у зв’язку зі стислим терміном розгляду законопроекту, комітет не встиг врахувати всі пропозиції, провести консультації з усіма суб’єктами законодавчої ініціативи.
Українська правда