Колесніков каже, що "Укрзалізниця" втрачає через Митний союз

3 серпня 2011, 09:51

Віце-прем'єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков заявляє, що закон про реформування "Укрзалізниці" може бути ухвалений цього року.

Про це він сказав в інтерв’ю газеті "Комерсант-Україна", опублікованому в середу.

Коментуючи укладання договору між "Луганськтепловозом" і "Укрзалізницею" на поставку електровозів, вище-прем’єр сказав: "Ми близькі до лізингової схеми поставок. Власник "Луганськтепловозу" "Трансмашхолдинг" під цю схему залучив один із великих російських банків".

Реклама:

"У нас дуже застарів парк локомотивів. Найбільш "юні" електровози випущені ще після московської Олімпіади 1980 року. Нам потрібно 100 локомотивів на рік, заводи ж можуть постачати максимум 70 на рік. Тому в нас ще існує проблема з потужностями з виробництва локомотивів", - підкреслив Колесніков.

На запитання про те, чи можливо виправити ситуацію з падінням транзитних перевезень "Укрзалізниці", він відповів: "Неможливо".

"Тому що об'єктивно для транзитера набагато краще їхати через територію Білорусії, де немає затримки вантажів на кордоні з Росією після вступу Білорусії в Митний союз, на відміну від україно-російського кордону", - пояснив Колесніков.

РЕКЛАМА:

"Проте ми придумали досить гнучку систему тарифоутворення, і завдяки цьому "Укрзалізниця" навіть показала зростання обсягів транзиту на 17%", - зазначив він.

На запитання, коли митниця погодить документи, необхідні для отримання "Укрзалізницею" статусу митного перевізника, Колесніков заявив: "До 1 жовтня митниця погодить цей статус. Інакше вона буде возити вантажі сама, на вагонетках".

Колесніков
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування