Чехія: Тимошенко нейтралізують і виводять з боротьби

Понеділок, 15 серпня 2011, 19:21

До екс-прем'єра Юлії Тимошенко вжито неадекватних запобіжних заходів, а судовий процес над нею не відповідає європейським нормам.

Таку думку озвучив віце-прем’єр, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ в інтерв’ю сайту Aktuálně.cz.

Він розповів, що лист київській владі, в якому піддано гострій критиці судовий процес із Юлією Тимошенко, буде переданий з новим послом Чехії в Україні, який прибуде в країну напередодні Дня Незалежності.

"Як торгівельні, так і політичні звичаї в Україні вельми відрізняються від загальноприйнятих", - зазначив чеський віце-прем’єр, коментуючи власного листа.

"Такою, на жаль, є дійсність, і вона не пов’язана з винуватістю чи невинуватістю Тимошенко. Дійсність пов’язана з тим, як відбувається суд, як ставляться до демонстрантів, і це все викликає в нас великі побоювання",- зазначив Шварценберґ.

"Глава чеської дипломатії вважає, що до Тимошенко вжито неадекватних запобіжних заходів, що процес відповідає не європейським нормам, а радше тим, які панували в Україні тридцять років тому", - цитує чеський сайт "Німецька хвиля".

Шварценберґ звертає увагу на те, що Україна дедалі помітніше лягає на курс, який не має нічого спільного з курсом країн Європейського Союзу.

"На прикладі України бачимо, як нейтралізують і виводять з політичної боротьби найздібнішого і найпопулярнішого лідера опозиції", – підсумував інтерв’ю Шварценберґ.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.