Wikileaks: Порошенко умовив Росію надіслати в Україну посла

22 перегляди
П'ятниця, 26 серпня 2011, 11:15

Екс-міністр закордонних справ Петро Порошенко вмовив свого російського колегу Сергія Лаврова надіслати нового посла в Україну, поки президентом був Віктор Ющенко у 2010 році.

Про це у своїй депеші до Держдепартаменту написав посол США Джон Тефт 26 січня 2010 року, яку оприлюднив Wikileaks.

"26 січня на зустрічі з міністром закордонних справ Порошенко розповів, як він домовився з російським міністром закордонних справ як сприяти приїзду нового російського посла в Україну Михайла Зурабова", - сказано в депеші.

"Тож Порошенко домігся згоди Лаврова на те, що Зурабов приїде в Київ і віддасть вірчі грамоти президент Віктору Ющенку", - написав Тефт у депеші.

Між тим Тефт зазначає, що Зурабов не мав виконувати формально свої обов'язки до того моменту, коли Ющенка не змінить новий президент.

Також Тефт наводить слова Порошенка про те, що Зурабов "безумовно" є креатурою Володимира Путіна та додав, що Зурабов справив хороше враження, зробивше першу свою заяву українською мовою.

"Зурабов буде представляти низку сфер для співпраці, як частину двосторонньої "перезагрузки", - наводить слова Порошенка Тефт.

Як відомо, в останні роки президентства Віктора Ющенка відносини України з Росією вкрай погіршились. Після від'їзду тодішнього посла Росії Віктора Чорномирдіна, Росія довго не призначала нового посла. А після призначення Зурабова послом, Росія ще півроку не відправляла його до Києва, незважаючи на згоду України.

Росія збиралась направити посла вже після президентських виборів в Україні, які були у лютому 2010 року.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua