Богомолець каже, що ЗМІ поширюють несправжній лист до Януковича

Четвер, 4 серпня 2011, 15:35

Громадський діяч Ольга Богомолець заявляє, що дійсно надсилала листа президенту Януковичу, проте зміст його дещо відрізняється від поширюваного ЗМІ.

Оригінали листів лікар надіслала "Тижню".

Богомолець стверджує, що надіслала президенту Віктору Януковичу відкритий лист-подяку у зв'язку з вирішенням проблеми незаконної забудови Олександрівської лікарні, а також лист щодо розбійного нападу на Музей домашньої ікони в м. Радомишль на Житомирщині.

Зокрема, в одному із своїх листів від 25 липня Богомолець пише:

"Довожу до Вашого відома кричущу ситуацію, яка склалася навколо розслідування нападу на музей "Замок Радомисль", що стався в ніч з 14 на 15 травня 2011 року в м. Радомишль (Житомирська область)".

Далі лікар описує весь конфлікт і завершує проханням розібратися у цій ситуації.

"Між тим, за останній час ми всі переконалися, що Ви, пане Президенте, опікуєтеся історичними та культурними пам’ятками України, зокрема, захистивши від знищення Олександрівську лікарню та парк Богомольця у Києві.

Ми віримо, що і в цьому випадку, ще раз взявши питання під свій особистий контроль, Ви зможете дати відсіч корупціонерам та відновити справедливість", – йдеться в листі.

Інший лист стосується конфлікту навколо Олександрівської лікарні, в якому автор висловлює подяку за вирішення проблеми.

"Тому ми щиро вдячні Вам, пане Президенте, за те, що Ви протягом короткого часу змогли розв’язати проблему на користь громади. Адже саме завдяки Вашому особистому контролю за конфліктною ситуацією Київрада на останній сесії скасувала власне рішення від 2003 року про виділення 0,45 га землі компанії "Житлобуд" для будівництва багатоповерхівки на схилах парку Богомольця.

Від імені громади м. Києва хочу ще раз висловити Вам, пане Президенте, глибоку вдячність і повагу за Вашу принципову позицію, послідовність у боротьбі з корупційною системою в Україні та врахування думки громадян.

Мушу сказати, що подібні протистояння між людьми та корупційною системою, в якій зрослися інтереси влади та великого бізнесу, призводять до виникнення в суспільстві осередків опору, яких з кожним днем стає в Україні все більше. Саме активний опір громадян, захист ними своїх прав є передумовою народження в нашій державі цивілізованих суспільних відносин та майбутнього громадянського суспільства.

І Ваша роль, пане Президенте, в цьому процесі є ключовою. Адже багато в чому саме від Вас залежить, хто переможе у протистоянні – суспільство та його інтереси або ж існуюча корупційна система. І я вірю, що спільними зусиллями ми зможемо подолати опір корупціонерів та захистити права людей", – йдеться в листі.

Наразі на телефонні дзвінки Ольга Богомолець не відповідає.

Нагадаємо, у ЗМІ виник ажіотаж з приводу листа української інтелігенції до Януковича з підтримкою в боротьбі з корупційною системою. Водночас президент Києво-Могилянки Сергій Квіт, який також підписався під ним, заявив, що не бачив повної версії листа.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.