Туркменістан готовий давати Україні дешевий газ - але не зразу

Вівторок, 13 вересня 2011, 10:08

Туркменістан готовий продавати Україні газ по 200 доларів за тисячу кубометрів, але реалізувати це буде можливо не раніше 2015 року.

Про це пише газета "Сегодня" з посиланням на джерело в делегації, яка другий день перебуває в Туркменістані на чолі із президентом Віктором Януковичем.

За інформацією видання, президент Туркменістану Бердимухамедов готовий надати Києву достатньо пільгові умови — аж до того, що Україна сама собі буде здобувати газ на туркменському шельфі.

Уже зараз Україні дають можливість добувати до 5 млрд кубів щорічно, причому цей газ обійшовся б у скромні за нинішніми мірках $200 з урахуванням доставки, що, принаймні, дало б можливість частково погасити потреби комунальних підприємств, зазначає видання.

Однак з доставкою може бути проблема, оскільки крім російського газопроводу, з Туркменістану нічого не йде.

"Альтернативна труба, без прокачування російською територією, очікується в 2015-му. Як повідомив співрозмовник в делегації, газ із цієї труби в підсумку коштуватиме $270 за тисячу кубів, але, крім будівництва газопроводу, потрібно ще побудувати термінал по прийому зрідженого газу - як відомо, він також очікується в 2015-му", - пише газета.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування