Кучма: "Шпигун із Гонгадзе такий же, як із мене замовник убивства"

Четвер, 15 вересня 2011, 10:16

Екс-президент Леонід Кучма вважає, що "справа Гонгадзе" була масштабною операцією, яку могли провести тільки спецслужби.

Про це він заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", говорячи про "ціну" незалежності України.

"Часто можна почути, що незалежність у 1991-му дісталася нам безкоштовно... Такий підхід неправильний, тому що отримане безкоштовно не цінується... І це правило діє як усередині країни й суспільства, так і на міжнародній арені", - сказав Кучма.

За його словами, українська державність "коштувала небагато", поки з України "не було що брати", крім ядерної зброї, і саме тому в 90-ті роки Україну "ніхто особливо не чіпав".

"Однак щойно Україна набрала економічних і політичних кондицій, із нею стали поводитися зовсім по-іншому", - зазначив екс-президент.

У цьому контексті Кучма розглядає й убивство журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році: "Перший удар було завдано 11 років тому. Я маю на увазі "справу Гонгадзе".

"Зараз, напевно, для всіх очевидно, що така масштабна операція з використанням складних технологій (і цифрових, і підривних) могла бути проведена лише силами спецслужб. Але потрібно з’ясувати, яких. Хто саме за нею стояв", - сказав екс-президент.

"Тому що однаково зацікавленими в ній могли бути й зовнішні, і внутрішні сили. Перші – в ослабленні сильного субрегіонального гравця Україна, другі – в усуненні президента, який посилився, і в дестабілізації країни, яка уперше за багато років "ставала на крило". У стабільній країні захопити владу важче", - зазначив Кучма.

За його словами, він "як ніхто інший" очікує результатів слідства й суду у справі Гонгадзе.

"І не тільки тому, що тут глибоко чіпляється моя честь. Я хочу, щоб була встановлена істина, яка дозволить винести справжні уроки для влади, для держави. Тому що та маячня, яка лунає з процесу над Пукачем (екс-головою департаменту зовнішнього спостереження МВС), поки звучить як театр абсурду", - заявив Кучма.

"Коли Пукач оголошує себе рятівником батьківщини, не знаєш, сміятися чи плакати. Точно так же, як і слухаючи його брудні обвинувачення не тільки на мою адресу, але й уже загиблих – Юрія Кравченка (екс-міністра внутрішніх справ), Георгія Гонгадзе", - сказав він.

"Звісно, шпигун із Гонгадзе такий же, як із мене замовник його вбивства", - заявив екс-президент.

На думку Кучми, "урок для нинішньої влади, для держави, повинен бути один: не розслаблятися".

"З'являться нові мельниченки, придумають нові "кольчуги". Спроби гри на ослаблення країни ще точно будуть. Тому що Україна - уже величина. Її незалежність - уже геополітична цінність. А вона, як усе цінне, коштує дорого", - вважає він.

Як відомо, Кучма є обвинувачуваним у справі про вбивство Гонгадзе.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування