Теличенко: Пукач пішов на оборудку з владою

Четвер, 15 вересня 2011, 11:53

Колишній начальник департаменту зовнішньої розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач щоб уникнути пожиттєвого ув’язнення пішов на оборудку з владою.

Про це в інтерв’ю "Українському тижню" розповіла адвокат вдови вбитого журналіста Георгія Гонгадзе Мирослави Валентина Теличенко.

За словами Теличенко, на першому етапі Пукач виторгував принаймні перебування не в  Лук’янівському СІЗО, а "в де-юре неіснуючому ізоляторі СБУ, - до винесення судового вироку".

Різниця умов утримання ув’язнених – суттєва, додала вона.

"Рішення про утримання Пукача саме в легально неіснуючому ізоляторі СБУ (офіційна назва - відділ забезпечення досудового слідства СБУ) винесла особисто голова Печерського суду суддя Інна Отрош, свідомо – на мою думку - вийшовши за межі своїх повноважень", - зазначила вона.

"Адже не суд, а відповідний територіальний орган Державної пенітенціарної системи визначає місце утримання особи, яку вирішено тримати під вартою", - додала Теличенко.

За її словами, цей ізолятор СБУ, фактично, – незаконна, ніде не зареєстрована установа, яка не призначена для утримання кого б то не було в неволі.

"Перебування тут – не лише комфорт для пана Пукача, але й можливість скрито контактувати з тими представниками влади, хто в цьому зацікавлений", - додала адвокат.

Наприкінці серпня Пукач під час допиту у суді,  підтвердив свої свідчення, дані в ході досудового слідства. Так, за його даними, замовниками вбивства Гонгадзе були екс-президент Леонід Кучма, нинішній спікер Володимир Литвин, тодішній глава МВС Юрій Кравченко, перший заступник глави МВС у 2000 році, нині – очолює Вінницьку ОДА Микола Джига.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування