Квасьнєвський: треба припинити розмови, що ЄС втомився від розширення

Субота, 17 вересня 2011, 20:31

Євросоюз повинен розширюватися, щоб зберегти значиму роль у світі, вважає екс-президент Польщі Олександр Квасьнєвський.

У ході "Ялтинської європейської стратегії" він зазначив, що "ми знаходимося в процесі, який побудує архітектуру світу в 21 столітті", повідомляє прес-служба YES.

"Час лідерства США прийшов до кінця. Питання про те, хто буде грати найголовнішу роль у світі майбутнього, залишається відкритим", - сказав він.

На думку Кваснєвського, з великою часткою ймовірності можна стверджувати, що країни, які будуть лідирувати у світі - США і Китай. Також буде зростати роль Індії, Бразилії, Латинської Америки в цілому, Росії.

"Європейський союз, як інтегрована конструкція має хороші шанси на "бронзову медаль" у цьому процесі. Є великі шанси, що криза буде подолана нами", - вважає він.

Разом з тим, голова правління YES назвав кілька умов.

Перша з них - ЄС має стати більш консолідованим всередині своїх нинішніх кордонів, у нього повинна бути не тільки спільна політика в сфері енергетики та безпеки, а й спільна зовнішня політика, особливо щодо нових глобальних лідерів і гравців.

"Другий момент - це майбутнє розширення. Якщо ми хочемо отримати бронзову медаль, нам потрібно 500 мільйонів людей з великим досвідом і хорошою освітою", - сказав екс-президент.

Тому, підкреслив Квасьнєвський, всі розмови про те, що ЄС нібито "втомився від розширення" необхідно припинити.

Українська правда