Адвокат Тимошенко: в її діях немає перевищення ні влади, ні повноважень

Субота, 24 вересня 2011, 14:24

У діях екс-прем'єра Юлії Тимошенко під час підписання газових контрактів в 2009 році немає ні перевищення влади, ні перевищення службових повноважень.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише її адвокат Микола Сірий.

Він вважає, що за обставин законодавчої неврегульованості Тимошенко обрала одну з можливих форм закріплення політичної позиції.

При цьому вона не порушила жодного прямого законодавчого припису, жодної правової заборони, стверджує Сірий.

Він підкреслив також, що в обвинувальному висновку, який затвердив 17 червня 2011 перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, подія злочину не сформульована.

Адвокат також зазначає, що Тимошенко пред'явлено не тільки логічно помилкове, але і юридично неконкретне звинувачення.

Зокрема, український кримінальний закон передбачає кримінальну відповідальність або за перевищення влади, або за перевищення службових повноважень (стаття 365 КК України).

Ця норма не містить кримінальної відповідальності за "перевищення влади і службових повноважень", як зазначено в обвинувальному висновку.

Також в обвинувальному висновку не зазначені ознаки явності перевищення влади або службових повноважень.

Кримінальна відповідальність, відповідно до статті 365 КК України, передбачена не просто за перевищення влади або службових повноважень, а саме - за явне перевищення.

Також в обвинувальному висновку немає підтвердження прямого умислу (в кримінально-правовому розумінні) в діях Тимошенко, яке їй інкримінуються.

Стаття 365 КК України передбачає склад злочину, вчинення якого здійснюється виключно з прямим умислом.

Нарешті, пише автор, очевидним підтвердженням того, що в діях Тимошенко не було ніяких ознак явного перевищення влади або службових повноважень, є підписання в 2010 році так званих Харківських угод.

Ними фактично і юридично була підтверджена законність і легітимність, з точки зору міжнародного і конституційного права, як самих російсько-українських домовленостей 17-19 січня 2009 року з газових питань, так і дій з їх реалізації, вважає адвокат.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!