Справа Тимошенко схожа на справу Ходорковського - польський журналіст

П'ятниця, 30 вересня 2011, 23:20

Засновник і головний редактор впливової польської "Газети виборчої" Адам Міхнік порівняв суд над Юлією Тимошенко зі справою Михайла Ходорковського в Росії.

"Україна йде шляхом путінізації країни", - заявив легендарний польський журналіст і громадський діяч, виступаючи в п'ятницю в Москві у Вищій школі економіки.

"Тимошенко у в'язниці - це навіть гірше, ніж Ходорковський у російській в'язниці, хоча механізми схожі. Також Янукович йде тим же шляхом, що і президент Лукашенко", - цитує журналіста кореспондент "Української правди".

При цьому Міхнік обмовився, що, на його думку, Україна ще не перетворилася в Білорусь, бо у суспільства ще зберігається вибір.

"Все ще є сценарій надії", - сказав він.

Журналіст заявив, що обов'язок польських та європейських політиків зараз - захищати своїх товаришів, демократів в Україні та Білорусі.

Однак він зазначив, що в Європі останнім часом стався "антисхідний переворот в мисленні": "Європейський союз втомився і практично не хоче бачити нікого нового серед своїх членів".

Як відомо, у Росії в 2003 році був заарештований співвласник нафтової компанії ЮКОС Михайло Ходорковський.

Його заарештували за звинуваченням у розкраданнях і несплаті податків.

Однак фактично, на думку більшості експертів, влада почала переслідувати олігарха за те, що він надавав фінансову підтримку опозиції і міг позбавити "Єдину Росію" монополії в російському парламенті.

У результаті Ходорковського в 2005 році засудили на 9 років. У 2010 році його судили по другій кримінальній справі і засудили до 13 років колонії суворого режиму.

"Міжнародна амністія" визнала Ходорковського в'язнем сумління.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!