Омбудсмен роздивилася недоліки системи в справі Тимошенко

Вівторок, 11 жовтня 2011, 21:45

Вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко наочно продемонстрував численні недоліки правової системи України.

Таку думку озвучила уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, повідомляють "Українські новини".

Вона додала, що ці недоліки пов'язані зі збереженням старої редакції Кримінально-процесуального кодексу та ігноруванням рішень Європейського суду з прав людини.

При цьому вона висловила сподівання, що в разі оскарження вироку Апеляційний суд прийме вмотивоване рішення.

"Я сподіваюся, що все-таки будуть застосовані європейські підходи у розгляді цієї справи... будуть повністю застосовані принципи європейського судочинства... І тоді, я сподіваюся, що це буде вмотивоване рішення суду. Воно може бути яким завгодно, але має бути вмотивованим, і я сподіваюся, що воно буде абсолютно справедливим", - заявила Карпачова.

Вона не стала давати оцінку вироку, але зазначила, що спочатку судовий процес мав невмотивовано обвинувальний ухил.

"Адже сам арешт (Тимошенко) був невмотивований. А оскільки він був невмотивований, значить, не відповідав верховенству права, значить, не міг бути апріорі справедливим. А все інше - це вже процедура розгляду справи, яка базувалася на обвинувальному ухилі з самого початку", - додала Карпачова.

За її словами, якщо рішення апеляційної інстанції не влаштує захист, адвокати Тимошенко зможуть потім звернутися до Вищого спеціалізованого суду з розгляду кримінальних і цивільних справ.

"Це нове дихання судово-правової реформи", - зазначила Карпачова.

Як відомо, у вівторок Тимошенко засудили до 7 років в'язниці за перевищення службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році.

powered by lun.ua