КС заборонив міліції затримувати за непокору

Четвер, 13 жовтня 2011, 12:07

Конституційний Суд обмежив терміни затримання осіб під вартою без рішення суду до трьох діб і оголосив, що міліція не має права затримувати за виявлення непокори.

Про це йдеться у рішенні, яке у четвер оприлюднив голова КСУ Анатолій Головін за поданням 50 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, КСУ постановив, що затримання осіб без вмотивованого рішення суду в адміністративному процесі не може тривати довше, ніж затримання в кримінальному процесі та перевищувати 72 години.

Тож затримання правопорушників до 10 діб є таким, що суперечить вимогам Конституції, оскільки надає право уповноваженим на те особам здійснювати затримання на строк понад 72 години.

КСУ також не кваліфікував непокору законній вимозі працівників міліції як адміністративне правопорушення.

Нагадаємо, що таким чином КСУ визнав неконституційними положення ч.2 і ч.3 ст.263 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо можливості адміністративного затримання осіб "на строк до 10 діб з санкції прокурора, якщо правопорушники не мають документів, що посвідчують особу".

Також КС визнав неконституційними положення абзацу Кодексу, згідно з яким міліції надається право затримувати і тримати "осіб, які виявили непокору законній вимозі працівників міліції до розгляду справи судом, але не більше, як на 24 години".

КСУ рекомендував Верховній Раді привести положення Кодексу про адміністративні правопорушення у відповідність з цим рішенням.powered by lun.ua