КС не захотів займатися арештом Луценка

П'ятниця, 14 жовтня 2011, 13:08

Конституцiйний Суд вiдмовив у вiдкриттi провадження за зверненням екс-глави МВС Юрiя Луценка про пiдстави арешту.

Про це повідомили Інтерфакс-Україна у прес-службі Конституційного суду.

У зверненні йшлося про офiцiйне тлумачення ч. 2 ст. 29 Конституцiї, ч.5 ст. 156, ч.3 ст. 165, п.4 ч. 1 ст. 237, ч.2 ст. 245, п.2 ч.1 ст. 253 Кримiнально-процесуального кодексу України, ст. 17 закону України "Про виконання рiшень та застосування практики Європейського суду з прав людини".

КС відмовив через невiдповiднiсть конституцiйного звернення вимогам, передбаченим Конституцiєю України, законом України "Про Конституцiйний Суд України".

Як повiдомлялося, Луценка було затримано 26 грудня 2010 року. Суд обрав йому мiру запобiжного заходу у виглядi утримання пiд вартою.

13 грудня 2010 року Луценку та його водiєвi Леонiду Приступлюку було пред'явлено остаточне обвинувачення в розкраданнi державного майна в особливо великому розмiрi, а також перевищеннi службових повноважень та використаннi пiдроблених документiв.

29 грудня 2010 року екс-мiнiстру пред'явлено обвинувачення за епiзодом у справi про отруєння третього президента України Вiктора Ющенко.

Як повiдомив його адвокат, зi справи про отруєння екс-президента видiлено окремий епiзод, за яким порушено кримiнальну справу i Луценку пред'явлено обвинувачення за ст. 364 ч. 3 Кримiнального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Пiзнiше повiдомлялося, що кримiнальнi справи про отруєння кандидата в президенти  Вiктора Ющенка та про розтрати бюджетних коштiв екс-мiнiстром  Луценком об'єднанi в одну кримiнальну справу.

Крiм того, стосовно екс-глави МВС порушено ще одну кримiнальну справу - за нецiльове використання коштiв пiд час святкування Дня мiлiцiї в палацi "Україна".

Усi три справи об'єднанi в одне провадження.

powered by lun.ua