Прокуратура залишила у спокої Бакая, якого обвинувачували за статтею Тимошенко

Понеділок, 17 жовтня 2011, 11:13

Прокуратура заморозила кримінальну справу проти екс-керівника Держуправління справами Ігоря Бакая, порушену за тією ж статтею, що й справа Тимошенко.

Про це пише газета Дело з посиланням на лист старшого помічника прокурора Києва з питань забезпечення доступу до публічної інформації (відповідь отримана 10 жовтня 2011 року).

Видання нагадує, що прокуратура так і не заперечила рішення Апеляційного суду Києва від 14 квітня 2010 року, що визнав правомірним закриття кримінальної справи проти Бакая.

Таким чином, уже півтора року правоохоронний орган, що обвинувачував Бакая у зловживанні службовим становищем і в перевищенні службових повноважень (ч.2 ст. 364, а також ч.3 ст.365 Кримінального кодексу, за яким кваліфікують обвинувачення проти Тимошенко), тримає паузу в гучній справі, зазначає газета.

Нагадаємо, в 2005 році Генпрокуратура порушила кілька кримінальних справ проти Бакая.

У правоохоронному органі його обвинувачували у відчуженні державного майна, незаконному формуванні джерел фінансування Держуправспаравами й наданні житла співробітникам ДУС, порушенні законодавства про бюджетну систему, службову недбалість, заволодіння чужим майном.

Зокрема, мова йшла про відчуження майнових комплексів "Готелю "Дніпро", "Готелю "Україна", нерухомого майна Національного комплексу "Експоцентр України".

Крім того, Бакая й інших службових осіб ДУСі підозрювали в тому, що вони безоплатно використовували авіаційну техніку авіапідприємства "Україна", підлеглого Державному управлінню справами: протягом 2003-2004 р.р. за розпорядженням посадових осіб ДУС було незаконно виконано 68 комерційних рейсів на літаках і вертольотах державіапідприємтства на суму понад 1 мільйон гривень. 

Були й менш серйозні обвинувачення, як наприклад, у тому, що в 2003-2004 роках Бакай видав розпорядження про виділення квартир своїм заступникам з перевищенням житлових норм.

Однак 23 березня 2010 року, одразу після того як до керівництва державою прийшла нова влада, Печерський суд Києва закрив усі кримінальні справи щодо колишнього керівника ДУС.

Разом з тим суд зняв арешт з рухомого й нерухомого майна, коштів (у тому числі на рахунках у банках), цінних паперів, часток власності в підприємствах, які належать Ігорю Бакаю, його дружині й тестю - Наталі Бакай і Василю Козицькому. 

Міжнародний розшук Бакая також за постановою суду був припинений. Прокуратура подала апеляцію на це рішення, однак 14 квітня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав законність закриття всіх справ.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News

18:15
Британія оголосила нові санкції проти РФ напередодні другої річниці російської агресії
18:09
Книга рекордів Гіннеса позбавила португальського пса Бобі статусу найстарішого у світі
18:08
відеоСили оборони отримали нові бронетранспортери для евакуації поранених
18:06
Придністровські депутати готуються звернутися до Путіна і попроситися в РФ
17:58
Фермери ЄС протестують уздовж чеських кордонів: обурені бюрократією, високими цінами та дешевим імпортом
17:48
"Навіть з погрозами". Євген Нищук заявив про тиск на Шевченківський комітет
17:46
Обстрілювали цивільних та ЗСУ на Донеччині: 5 бойовиків отримали 15 років тюрми 
17:43
Tesla нарощує виробництво Cybertruck – ЗМІ
17:41
У НАТО підтвердили: генсек Столтенберг визнає право України бити по цілях на території РФ
17:38
Навальна назвала Медведєва "порожнім місцем" після його слів про Олексія і про неї
Усі новини...