Путін: прем'єри СНД несподівано домовилися про зону торгівлі

Вівторок, 18 жовтня 2011, 20:34

Керівники урядів країн СНД у вівторок в Петербурзі підписали Договір про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності.

Згоди щодо цього документу було досягнуто раніше в той же день на зустрічі глав урядів СНД.

Як заявив російський прем'єр Володимир Путін, мова йде про створення нового фундаменту торгово-економічних відносин в рамках СНД, передає "Інтерфакс-Україна".

Путін зазначив, що договір вдалося остаточно погодити в ході зустрічі прем'єрів країн СНД у вузькому складі, яке, замість запланованої години, тривало кілька годин.

"Мені доведеться змінити свій виступ істотно, оскільки несподівано для себе в результаті довгих, досить гострих, але конструктивних переговорів ми прийшли до рішення головного питання, заради якого, власне, сьогодні і зібралися. Ми домовилися про підписання сьогодні Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД", - сказав Путін.

Прем'єр Росії зазначив, що в ході напруженого обговорення "ми домовилися, дещо підправили і погодили цей документ".

Путін звернув увагу на те, що в першому півріччі поточного року товарообіг між державами СНД збільшився на 48% і перевищив 134 мільярди доларів.

"У 1994 році був підписаний договір про вільну торгівлю, але не всі країни СНД, включаючи Росію, його ратифікували. Він фактично не працював", - нагадав Путін.

Як зазначив прем'єр Росії, "якщо ми сьогодні розвиваємося такими темпами, фактично не маючи цього договору, то тільки уявіть, якими темпами зростав наш товарообіг, якби така зона працювала".

Прем'єр зазначив, що рішенню про підписання договору про зону вільної торгівлі на проведеному засіданні "передувала довга дискусія".

Путін уточнив, що мова йде про створення нового фундаменту торгово-економічних відносин в рамках СНД.

"Це фундаментальний договір, який буде лежати в основі торгово-економічних відносин наших країн", - сказав прем'єр.

Він додав, що робота над угодою йшла майже 10 років, а з 2009 року продовжилася "в дуже інтенсивному режимі".powered by lun.ua