На Львівщині відмовилися від вулиці на честь воїнів "Нахтіґалю"

Середа, 19 жовтня 2011, 14:26

У селі Райлів на Львівщині відмовилися від перейменування вулиці Миру на вулицю Воїнів батальйону "Нахтіґаль".

Вето на відповідне рішення Нежухівскої сільської ради наклав її голова Михайло Яхван, пише "Комерсант-Україна".

За словами Яхвана, відбудеться позачергова сесія сільради, де буде прийнято рішення зберегти колишню назву вулиці.

"Батальйон "Нахтіґаль" тут ніколи не був, ніхто зі старожилів села чи їхніх родичів не був у його складі", - пояснив голова сільради.

За словами Яхвана, він не очікував "такого скандалу", а представники "ВО Свобода" ввели в оману і його, і жителів села.

"До нас звернулися "свободівці" з пропозицією перейменувати вулицю. Почали збирати підписи - згоду дали тільки 38 осіб з 322 мешканців села. Крім того, оскільки "ВО Свобода" виступила ініціатором такого рішення, то й селяни, і депутати ради думали, що всі фінансові питання з перереєстрації документів і виготовлення табличок візьме на себе саме ця партія", - додав він.

У "ВО Свобода" відмовилися коментувати ситуацію.

Як відомо, минулого тижня Нежухівська сільська рада Стрийського району Львівщини перейменувала центральну вулицю села Райлів з Миру на Воїнів батальйону "Нахтіґаль".

Прем'єр Микола Азаров назвав таке рішення "ганьбою" і обіцяв поскаржитися Європі на депутатів від "Батьківщини", які підтримали перейменування.

Батальйон "Нахтіґаль" (німецькою "соловейко") разом із батальйоном "Роланд" було створено в лютому 1941 року як українські легіони в німецькому Вермахті для участі у війні з СРСР.

За різними даними, до "Нахтіґалю" входило від 330 до 400 членів Організації українських націоналістів під командуванням Романа Шухевича.

Історична правда

powered by lun.ua