На Кабмін чекають звільнення?

Понеділок, 31 жовтня 2011, 09:30

2 листопада, коли президент Віктор Янукович планує прийти на засідання Кабінету міністрів, можуть бути звільнені деякі міністри.

Про це пише газета "Сегодня".

Джерело в керівництві Партії регіонів підтвердило, що середа буде не рядовим днем у роботі Кабміну, але не сказало прямо, чи будуть відставки чи просто критика.

На думку видання, можуть бути звільнені міністри: освіти Дмитро Табачник, культури Михайло Кулиняк, оборони Михайло Єжель, фінансів Федір Ярошенко й охорони здоров'я Олександр Аніщенко, - вони останнім часом піддавалися критиці.

Табачник чергове припущення про свою відставку прокоментував так: "Я написи на парканах не читаю".

У його оточенні говорять, що останнім часом "ніяких тривожних дзвінків із Банкової не надходило". "Але несподіванки бувають", - додало джерело.

"У нас проколів і затримок за національним планом реформ на порядок менше, ніж в інших міністерствах", - сказав інший співробітник МОН.

Що стосується Аніщенка, то питання його відповідності займаній посади Азаров ставив ще в серпні, тоді міністерство звинувачували у зриві закупівлі вакцин. Хоча джерела газети в Адміністрації президента говорили, що шум навколо Аніщенка пов'язаний зі спробами міністра перекрити корупційні схеми закупівлі ліків.

Ярошенка президент попереджав ще в травні: "Федоре Олексійовичу, враховуючи що я сокиру вже здійняв над Вами, думайте весь час, щоб я її не опустив".

У вересні Янукович нагадав голові Мінфіну: "Підприємства-паразити продовжують збагачуватися на українцях. Не грайтеся із мною".

А на початку жовтня в Мінфін прийшла перевірка у складі Генпрокуратури, СБУ, податкової, КРУ. Тоді ж пішли чутки, що Ярошенка знімуть із посади і призначать на неї або нинішнього главу СБУ Валерія Хорошковського, або главу КРУ Петра Андрєєва.

І до Єжеля, за даними газети, в Адміністрації президента накопичилося багато запитань.

Політолог Вадим Карасьов не виключає звільнень: "Ярошенко взагалі – технічний міністр, він так і залишився заступником Азарова. А тут потрібна сильніша фігура, яка змогла б зарядити Мінфін на акумуляцію доходів, які потрібні країні та владі на виборах. Думаю, у це крісло посадять когось зі знакових фігур – більш самостійних".

"По Єжелю – просто армію треба зараз реформувати, а там нічого не відбувається. Крісло Кулиняки, очевидно, намагаються звільнити під Ганну Герман... Аніщенко: розумієте, Мінздоров’я – це нереформована корупційна чорна діра, туди треба ставити або хорошого фінансиста, або сильного лікаря. А ось Табачник поки ще потрібен як якийсь громовідвід. Думаю, його залишать", - вважає він.

А політолог Володимир Фесенко вважає, що "імовірність відставки усіх п'ятьох – 50% на 50%".powered by lun.ua