Україну можуть "підсадити" на кредити Євразійського банку

Понеділок, 31 жовтня 2011, 10:39

Україна може до кінця року отримати альтернативне джерело фінансування.

Як повідомляє "Коммерсантъ Украина", в міждержавному Євразійському банку розвитку (ЄАБР) заявили, що чекають лише на заявку уряду на входження в банк, щоб почати відбір проектів для кредитування.

Експерти зазначають, що приєднання до ЄАБР дозволить отримати дешеве фінансування підприємствам, які торгують з країнами СНД, і відкриє можливості для кредитування нових проектів.

Голова правління ЄАБР Ігор Фіногенов повідомив журналістам, що установа готова прийняти Україну до складу учасників банку і антикризового фонду ЄврАзЕС, яким він керує.

"Ми чекаємо на листи. Я не бачу ніяких перешкод з нашого боку, щоб прийняти Україну в учасники банку і фонду", - сказав він.

Залишається відкритим лише питання про суму внеску України до статутного капіталу ЄАБР, який може скласти "десятки мільйонів доларів".

Суттєві вливання в капітал забезпечили Росія ($ 1 млрд) і Казахстан ($ 500 млн). Невеликі внески були у Білорусії ($ 15 млн), Таджикистану ($ 500 тис.), Вірменії та Киргизії (по $ 100 тис.).

Заступник голови правління ЄАБР Геннадій Жужлев уточнив, що до моменту підписання міждержавних угод про входження України в ЄАБР банк буде готовий до того, щоб розпочати кредитування українських підприємств.

"Ми проводимо жорсткий аналіз проектів, які плануємо фінансувати. Але поки готуються договори, у нас вже може бути експертна оцінка проектів. Як тільки ваша заявка прийде, я очікую дуже гарячої роботи наших підрозділів у цьому році", - сказав виданню Жужлев.

ЄАБР - міжнародна фінансова організація, заснована Росією і Казахстаном в січні 2006 року для сприяння розвитку ринкової економіки своїх країн.

У 2009 році до ЄАБР приєдналися Білорусія, Таджикистан і Вірменія, в 2011-му - Киргизія. Активи установи на 1 липня склали $ 2,84 млрд.

Кабінет міністрів уповноважив першого віце-прем'єра Андрія Клюєва на підписання листа-звернення до ЄАБР ще 17 серпня.

Однак, за словами Мунтіяна, заявка поки не оформлена. "Причин я зараз назвати не можу", - сказав він.

Глава Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах вважає, що причини затримки з відправкою листа є технічними:

"Йдуть переговори, в ході яких будуть знайдені можливості, що дозволяють нашим підприємствам знайти доступ до кредитних ресурсів".

powered by lun.ua