"В України в Європі залишилося мало друзів" - британський експерт

Четвер, 17 листопада 2011, 11:16

Результати голосування з українського питання у закордонному комітеті Європарламенту важко спрогнозувати.

Про це сказав британський політолог Ендрю Вілсон із Європейської ради закордонних справ у коментарі Радіо "Свобода".

"Важко передбачити, що станеться, бо в України в Європі залишилося мало друзів, а ті, хто ще залишився, розколоті стосовно того, що ж робити", - каже Вілсон.

Якщо одні європейські політики закликають забути про тіснішу співпрацю з Україною до того, як із-за ґрат випустять українських опозиційних лідерів, то інші переконані: договір треба укладати, щоб мати більше можливостей для впливу на офіційний Київ.  

На думку Вілсона, наразі ймовірний сценарій, у ліпшому випадку, це парафування, тобто попереднє схвалення угоди між Україною та ЄС на грудневому саміті в Києві.

"Навіть для цього попередня, жовтнева, резолюція Європарламенту висунула чіткі умови, які Україна не виконала. Немає ознак гнучкості у справі Тимошенко. Ба більше, весь рух – у зворотному напрямку", - говорить британський оглядач. 

Як наслідок, проти парафування угоди з Україною нині вже виступають деякі члени Євросоюзу, сказав радіо представник закордонного комітету Європарламенту Павел Залевскі. 

Але він очікує, що євродепутати порадять їм навіть зараз не закривати двері перед Києвом. 

"Поки це неофіційна інформація, але є консенсус стосовно того, що закордонний комітет Європарламенту, вірогідно, закличе зробити все можливе, щоб парафувати угоду про асоціацію з Україною до кінця року, і в контексті жовтневої резолюції закличе звільнити Тимошенко та інших в’язнів у політично мотивованих справах", - сказав польський політик.

Залевскі також передбачає, що в тексті резолюції буде передумова: угоду про асоціацію між Україною та ЄС остаточно підпишуть лише після того, як в Україні відбудуться помітні зрушення на ниві демократії і захисту прав людини.

Наразі польський депутат бачить песимістичну картину. На його думку, в Україні "відбувається падіння стандартів в галузі демократії і верховенства права". 

Незважаючи на внутрішню ситуацію в Україні, напередодні у Варшаві сотні жителів провели акцію "Дай Україні п’ять", закликаючи європейські структури підтримати європрагнення України.

Рекомендації закордонного комітету стосовно України 1 грудня в Брюсселі має розглянути весь Європейський парламент. Це рішення має дорадчий характер для виконавчих гілок ЄС – Ради ЄС та Єврокомісії.

powered by lun.ua