Посол Німеччини: в Україні є небезпека монополізації влади

П'ятниця, 18 листопада 2011, 12:03

Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот вважає, що в Україні відбувається регрес у розбудові демократії.

"Багато міжнародних організацій заявляють про те, що відбувається певний відкат, регрес у цій справі. І я підтримую таку думку", - сказав він у інтерв’ю Радіо "Свобода".

"З одного боку, це розглядається як позитивне явище, що відбувається тісна співпраця між президентом, прем’єр-міністром, урядом і парламентом, і вони можуть спільно діяти. З іншого боку, виникає небезпека монополізації влади", - заявив посол.

"І це саме у країні, яка зараз перебуває в процесі трансформації, і де не збалансовані якраз гілки влади. Наприклад, не забезпечується незалежність юстиції, мас-медіа не завжди виконують свій обов’язок щодо контролю влади або тільки в обмеженій формі використовують можливість контролю владних структур", - додав Гаймзьот.

Він застеріг: "Влада корумпує, а абсолютна влада корумпує абсолютно".

Посол зазначив також, що Євросоюз звертає увагу не лише на суто формальні питання, але й дбає про "дух демократії".

"Ми знаємо, що (в Україні) є видатні особи, яких розглядають як команду президента, і ми також знаємо, що існують між ними тісні контакти, телефонні розмови й так далі", - зазначив Гаймзьот.

"Якщо подивитися на ті судові процеси, які відбуваються стосовно різних осіб: чи був би це Луценко, чи то Тимошенко, - то можна побачити, що це далеко не відповідає європейським стандартам. Ми могли б ще далі заглибитися у деталі, але я зараз цього не робитиму", - додав дипломат.

На прохання спрогнозувати, чи буде на саміті Україна – ЄС 19 грудня парафовано угоду про асоціацію з Євросоюзом, Гаймзьот відповів:

"Я сподіваюся, що буде завершено і підготовлено, так би мовити, фіналізацію цієї угоди. Тобто на цьому саміті буде затверджено остаточний текст угоди".

"Водночас, підписання цієї угоди я бачу лише тоді можливим, коли буде подолано сумніви і побоювання ЄС стосовно незалежності українських судів і ставлення до опозиції", - наголосив посол Німеччини.

"Українська правда"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: