25.06

Банківський форум

ЄС вважає голосування за "виборчий" закон "позитивним сигналом"

П'ятниця, 18 листопада 2011, 21:10

У Європейському Союзі вітають той факт, що новий закон "Про вибори народних депутатів" врахував деякі пропозиції Венеціанської комісії.

Про це йдеться в коментарі Європейської комісії, розповсюдженому в п’ятницю в Брюсселі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми відзначили прийняття українським парламентом закону про вибори народних депутатів. Можна тільки вітати, що закон був прийнятий більше ніж 80% голосів за підтримки всіх партій, представлених у парламенті. Це - позитивний сигнал для демократії в Україні", - зазначили в ЄС.

У зв'язку з цим Єврокомісія "вітає те, що деякі пропозиції Венеціанської комісії були враховані в законі, але шкодує, що інші враховані не були".

"Ми закликаємо владу продовжити тісну співпрацю з Венеціанською комісією", - зазначає Брюссель.

Крім того, ЄС закликає прийняти Виборчий кодекс, який "був би застосовуваний до всіх виборів".

"Проект такого кодексу вже був в українському парламенті і отримав, в основному, позитивну оцінку Венеціанської комісії в грудні 2010 року. ЄС сподівається, що такий кодекс буде прийнятий", - підкреслюється в коментарі Єврокомісії.

Як відомо, у четвер Верховна Рада ухвалила в цілому закон "Про вибори народних депутатів".

Законом передбачено, що вибори проводитимуться за змішаною системою - 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а 225 - за мажоритарною системою.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: