Ющенко вважає, що Майдан-2004 має стати зараз прикладом

Вівторок, 22 листопада 2011, 08:16

Екс-президент Віктор Ющенко вбачає в сучасній ситуації передумови для нових акцій спротиву, подібних до "помаранчевої революції" 2004 року.

У своїй заяві з нагоди Дня Свободи він зазначає, що це – одна з найвизначніших подій в історії нашого народу.

"7 років тому українські громадяни вийшли на захист свого невід’ємного права бути вільними людьми, які самостійно обирають і змінюють владу. Головним автором Помаранчевої революції був Український народ. День Свободи належить мільйонам звичайних людей, які мали особисту мужність виступити проти авторитаризму", - заявляє Ющенко.

За його словами, "важливість нашого українського Дня Свободи не зменшується".

"Сьогодні проти нас, українських громадян, повернулися ті самі виклики, які стали причиною Майдану 2004 року: авторитаризм влади, наступ на права громадян і підприємців, здирництво чиновників, цензурування засобів масової інформації, переслідування політичних опонентів і неприхована підготовка до фальшування виборів", - заявляє Ющенко.

"У День Свободи ми застерігаємо владу, що її можливості не безмежні", - зазначає він.

"Ми звертаємося до кожного українського громадянина, незалежно від походження, віри чи політичних поглядів, відзначити нашу спільну громадянську свободу і стати разом на захист спільних прав", - заявляє Ющенко.

За його словами, "суть Дня Свободи полягає не в спогадах, його суть – це цінності вільного життя, задля якого треба об’єднуватися сьогодні".

"Все залежить від мільйонів українських громадян. Немає жодної влади, яка б зуміла проігнорувати нашу спільну волю жити в демократичній державі", - вважає Ющенко.

"День Свободи дає нам приклад того, як треба діяти", - наголошує він.

Екс-президент вважає, що День Свободи об’єднає державу, бо "помаранчева революція має універсальне значення для всіх українських громадян, незалежно від партійної приналежності і політичних поглядів".

Ющенко також вважає, що вона має "значення світове" як "приклад масштабного громадянського подвигу".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: