У Запоріжжі з бійками встановили нового Сталіна

64 перегляди
Понеділок, 7 листопада 2011, 14:18

Біля будівлі Запорізького обласного комітету Компартії відкрили пам'ятники Йосипу Сталіну і партизанці Зої Космодем'янській.

Про це повідомляє Історична правда з посиланням на "Українські Новини".

Новий бюст Сталіна виглядає так само, як і його попередник (підірваний невідомими в новорічну ніч), і виготовлений із того ж матеріалу - силуміну, сплаву алюмінію з кремнієм.

Пару новому Сталіну склав монумент радянській партизанці Зої Космодем'янській, "виготовлений на прохання харківських комуністів".

Обидва саморобні пам'ятники встановлено на вулиці перед будинком обкому КПУ у скляних вітринах - один ліворуч від входу, інший праворуч.

Додатково скляні вітрини захищені металевими огорожами.

Відкриттю комуністичних бюстів передувала демонстрація, в якій узяло участь близько тисячі людей.

Рух центральною магістраллю Запоріжжя було перекрито протягом години.

В офіційному проханні до міліції забезпечити порядок під час відкриття нового Сталіна комуністи назвали свій захід "зустріччю виборців із народним депутатом Бабуріним".

Сам депутат від КПУ зазначив, що погруддя охоронятимуть.

"Так, ми вживатимемо додаткових заходів охорони. Які саме, я вам не скажу, адже це означає зробити нас беззахисними", - сказав він.

 
 
 
Фото: reporter.zp.uа 

У ході заходу сталася бійка між кореспондентом телеканалу ICTV Дмитром Морозом, який вступив в полеміку з приводу пам'ятника Сталіну з людьми, одягненими у форму ветеранів ВВВ.

У результаті учасники акції завдали журналістові декілька ударів. За Мороза заступилися міліціонери, які вивели його за територію загорожі.

Тим часом запорізькі націоналісти висловили прагнення рішуче зупинити "червоно-коричневу чуму".

Місцева організація партії "ВО Свобода" організували "політ-моб "Влучи в ката України".

Партійці пропонували запоріжцям зіграти в дартс, кидаючи дротики в портрет Сталіна.

Як відомо, перше погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Про легенди й міфи стосовно "пам'ятника" Сталіну в Запоріжжі читайте на "Історичній Правді".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua