Ахметов не може отримати візу США - ЗМІ

П'ятниця, 23 грудня 2011, 11:38

Рінат Ахметов кілька років не може отримати візу Сполучених Штатів Америки.

Про це пише газета Kyiv Post з посиланням на два своїх джерела.

"Є деякі речі, які не можна купити за гроші. Для одного з найбагатших і наймогутніших українців Ріната Ахметова це віза Сполучених Штатів", - пише газета.

За інформацією джерел видання, незважаючи на те, що Ахметов володіє у США активами більш ніж на $ 1 млрд. і має статки у $ 16 млрд., він не може отримати візу протягом декількох років.

За словами колишнього радника президента Віктора Януковича, який був близький до Ахметова протягом багатьох років, бізнесмен не отримує ні позитивної, ні негативної відповіді з посольства США.

За словами іншого джерела видання в українському уряді, Ахметов залишається в "підвішеному стані" навіть після покупки за $ 1,4 млрд. у квітні 2009 року United Coal, шостої за величиною компанії США, що виробляє коксове вугілля.

За словами колишнього радника президента, Ахметов не може отримати візу вже "багато років".

Водночас американський адвокат Ахметова Марк Дж. МакДугалл наполягає, що у американської влади немає проблем з Ахметовим і його компанією. За його словами, віза ще обробляється.

Як каже адвокат, візи Ахметова "наразі проходять адміністративну обробку" у Державному департаменті США. "Така обробка є наступним кроком після рекомендації консульства США щодо твердження візи", - впевнений МакДугалл.

Представник посольства США Джеймс Вольф відмовився від коментарів, посилаючись на закони про приватне життя. Він сказав, що затримки в обробці віз є загальними, але додав, що подібна ситуація протягом декількох років "не була б нормальною".

"У більшості випадків питання вирішується в той же день або протягом декількох днів", - сказав Вольф.

Відповідаючи на питання про типовий порядок видачі віз, він сказав, що "є перевірка людини - і не тільки в базі даних Держдепу США, але також і у правоохоронних органах".

Джерела Kyiv Post припускають, що причина цієї ситуації - в минулому Ахметова. "Я не знаю, наскільки глибоко вони копали, але вони повинні перевіряти і досить далеке минуле", - сказав колишній радник президента.

Як пише газета, перші роки кар'єри Ахметова залишаються в таємниці.

Нагадаємо, Рінат Ахметов не перший український політик, який зіткнувся з проблемою отримання американської візи. Раніше у США не міг потрапити наближений до Віктора Януковича народний депутат Юрій Іванющенко.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!