Міграційна служба про сомалійців: це голодування на публіку

11 переглядів
П'ятниця, 20 січня 2012, 16:55

Директор Департаменту в справах біженців Державної міграційної служби Наталя Науменко заявила, що затримані сомалійці отримують посилки з їжею.

Водночас вона підтвердила, що біженці відмовилися від харчування в їдальні, передає "Радіо Свобода".

"Тому, з моєї точки зору, це голодування більше на публіку. Історія починається з того, що особи дізналися про те, що вони відповідно до нового законодавства, яке набуло чинності 25 грудня минулого року, будуть утримуватися у такому пункті не півроку, як було раніше, а рік", – сказала Науменко.

У міграційній службі повідомили, що мають в першу чергу встановити, чи справді затримані є сомалійцями.

"Якщо буде встановлено, що мігрант приїхав із Сомалі, то будуть прийматися довгострокові рішення по кожному окремо. Але вони не будуть в жодному разі видворятися в Сомалі", - пояснила Наумова.

Наразі у пункті тимчасового утримання іноземців "Журавичі" під вартою в очікуванні на депортацію перебувають 58 мігрантів із Сомалі.

У Державній міграційній службі переконують, що Україна дотримується усіх резолюцій ООН щодо громадян, які заявляють, що вони виїхали із Сомалі.

Як відомо, кілька десятків сомалійці оголосили голодування на знак протесту проти затримання їх на строк до одного року "з метою депортації" за рішенням суду.

У Державній міграційній службі переконують, що Україна дотримується усіх резолюцій ООН щодо громадян, які заявляють, що вони виїхали із Сомалі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua