Якісь спостерігачі вирішили, що Тимошенко сидить добре. З м'ячами і таблицею Менделєєва

П'ятниця, 20 січня 2012, 17:49

У Качанівській виправній колонії №54, де утримується екс-прем'єр України Юлія Тимошенко, умови утримання засуджених наближені до європейських.

Про це йдеться в звіті спостережливої комісії при виконкомі Харківської міськради в Комінтернівському районі за 2011 рік, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Умови утримання засуджених у Качанівській колонії наближені до європейських. На території багато дерев, акуратно пострижені чагарники, доглянуті клумби, обгороджені білими бордюрами, корпуси обгороджені триметровим парканом з колючим дротом", - заявляють спостерігачі.

"Жінки одягнені в сірі халати і сині куртки, на голові косинки. У вільний час ув'язнені можуть ходити у своєму одязі, дозволяється макіяж", - йдеться у звіті комісії.

Як відомо, Тимошенко була етапована в Качанівську колонію з Лук'янівського СІЗО в Києві 30 грудня 2011 року, у п'ятницю. Однак у звіті наглядової комісії зазначено, що новоприбулих приймають у понеділок.

"Новоприбулих приймають у понеділок. Два тижні вони знаходяться на карантині. За цей час співробітниками колонії проводиться робота з вивчення стану здоров'я засуджених, оперативні, соціальні працівники, психологи вивчають особистість", - йдеться в звіті.

Наглядова комісія відзначає, що в колонії можуть навчатися засуджені, які не одержали середньої освіти на волі.

У колонії є школа і ПТУ. Класи не відрізняються від навчальних закладів на волі: парти в ряд, на стіні дошка, книжкова шафа, підручники, періодична таблиця Менделєєва. У школі створені оптимальні умови для навчання. Учителі використовують нестандартні форми і методики навчання. У ПТУ засуджених навчають чотирьом будівельним професіям: штукатур, маляр, муляр і плиточник-облицювальник", - сказано в звіті.

Наглядова комісія відзначає, що у вільний від роботи час засуджені відвідують гуртки і беруть участь у художній самодіяльності, виступають на концертах, беруть участь у виставках і різних конкурсах.

У звіті також зазначено, що наглядова комісія допомогла відкрити на території колонії сучасний спортивний зал, "який є кращим серед спортивних залів подібних закладів Харківської області".

"У залі знаходяться сучасні, велотренажери, "бігові доріжки", турніки, гантелі. Усі засуджені можуть займатися у вільний час. Є коврики і надувні кулі (кулі для фітболу) для заняття фітнесом", - підкреслюється в звіті комісії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua