ПАРЄ: Тимошенко не можна було судити

10 переглядів
Понеділок, 23 січня 2012, 18:35

ПАРЄ "схвильована" кримінальним переслідуванням колишніх членів уряду України.

Про це йдеться в проекті резолюції асамблеї, яка буде розглянута на засіданні ПАРЄ у четвер, 26 січня.

Згідно висновків спеціальної комісії при ПАРЄ, які наводяться в тексті резолюції, звинувачення українським політикам висуваються вже пост-фактум і за дії, які вони зробили під час "нормального процесу прийняття політичних рішень".

"Комітет вважає, що оцінка політичних рішень і їх наслідків - прерогатива парламенту і виборців, а не суду", - цитує проект тексту резолюції "Дело".

Враховуючи це, ПАРЄ закликає українську владу "прибрати з Кримінального кодексу статті, які дозволяють здійснювати кримінальне переслідування за прийняття політичних рішень" і просить "зняти з колишніх членів уряду всі звинувачення, які засновані на цих статтях".

До того ж комітет вважає, що "множинні недоліки, виявлені під час судових процесів проти колишніх членів уряду, могли позбавити їх можливості брати участь у чесному суді" в розумінні Європейської конвенції з прав людини.

Також у резолюції ПАРЄ наголошується, що виявлені недоліки викликані "системними дефектами в судовій системі України".

"Ці дефекти, а вони не нові і давно хвилюють ПАРЄ, фігурують у зобов'язаннях України, які вона взяла на себе, вступивши до Ради Європи", - сказано в тексті резолюції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua