З Луценком і ГПУ в США розбереться суддя, що звільнила в'язня Гуантанамо

Вівторок, 31 січня 2012, 08:29

Інтереси екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в американському суді представляє компанія McCallion & Associates LLP.

Про це пише газета Комерсант.

Саме McCallion & Associates LLP представляла інтереси екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яка у квітні 2011 року подала до Окружного суду Нью-Йорка позов до компанії RosUkrEnergo.

За інформацією видання, надання юридичної допомоги фінансується представниками фракції НУНС, зокрема главою фракції Миколою Мартиненком.

Справа перебуває у провадженні судді Колін Коллар-Котеллі. У неї є досвід розгляду справ щодо осіб, які перебувають в місцях утримання.

Так, у вересні 2009 року вона прийняла рішення, на підставі якого був звільнений громадянин Кувейту Фад Аль-Рабі, який перебував сім років у в'язниці Гуантанамо.

Тоді вона дійшла висновку, що в прокурорів не було достатніх підстав для настільки тривалого утримання його у в'язниці. 

Між тим у випадку якщо Окружний суд прийме рішення на користь Луценка, воно не буде обов'язковим до виконання на території України.

Якщо український суд визнає, що країна, яка винесла судове рішення, не ігнорує українські судові рішення, то тоді й Україна може погодитися виконати рішення іноземного суду. 

За словами юриста Арсенія Мілютіна, у випадку прийняття американським судом рішення по цій справі, чи визнавати його на території України й чи приводити у виконання, буде вирішувати районний суд.

Однак рішення, прийняті американським судом, визнаються в усьому світі.

У Генеральній прокуратурі позов до керівництва відомства офіційно не коментують.powered by lun.ua