Пшонка вважає, що Генпрокуратури заклики ПАРЄ не стосуються

4 перегляди
22
Вівторок, 31 січня 2012, 12:14

Парламентська Асамблея Ради Європи не зобов’язувала Генпрокуратуру вчиняти дії зі звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка.

Про це заявив журналістам керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко, коментуючи відвідування відомства опозиційними народними депутатами.

За словами Бойченка, керівництво Генпрокуратури поінформувало депутатів "про законність" кримінального переслідування Тимошенко та Луценка.

На запитання про те, що керівники ГПУ відповіли депутатам на вимогу виконати резолюцію ПАРЄ, керівник прес-служби відповів, що генпрокурор Віктор Пшонка наголосив: "жодним словом у резолюції ПАРЄ не прописані слова "Генеральна прокуратура".

За його словами, щодо зміни запобіжних заходів стосовно Луценка, Іващенка, а також Тимошенко, то лише суди мають повноваження вирішувати ці питання, і тільки суди можуть ухвалювати рішення про зміну запобіжних заходів.

На зауваження, що представники прокуратури у судах регулярно виступають проти зміни запобіжних заходів стосовно вказаних колишніх членів уряду, Бойченко відповів:

"Державне обвинувачення у суді є процесуально незалежною особою і не може відчувати на собі тиск керівництва Генеральної прокуратури".

У свою чергу депутат від БЮТ Андрій Павловський за результатами зустрічі з Пшонкою заявив, що Генпрокуратура не збирається виконувати резолюцію ПАРЄ.

Депутат від НУНС Володимир Ар’єв сказав, що "розмова з генпрокурором та його заступниками була схожа на ту, коли люди розмовляють один з одним без перекладача".

"Ми переконували їх дотримуватися резолюції ПАРЄ, а генпрокурор та його заступники доводили нам, що рекомендації, вказані у резолюції, не стосуються Генеральної прокуратури", - сказав він, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

"Ми зрозуміли, що методи аргументації та переконання не діють у такій установі як Генпрокуратура", - додав Ар’єв.

Павловський заявив, що питання виконання резолюції ПАРЄ підніматиметься на наступному тижні у Верховній Раді.

Як пвідомо, ПАРЄ закликала українську владу негайно звільнити Луценка та Іващенка.

Українська правда, УНІАН

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 91.200.156.---TOPIIEDA..
Левые генпрокурорские отмазки как обычно. ничего нового. и не боятся ж скорой расправы.
IP: 94.179.110.---Alyiy..
Интересно у Пшонки дети в Европе учатся и отдыхать ездят от Испании до Норвегии, а он про ПАРЕ ничего не слышал, ну это известный фортель Прокуратурни-"включить дурку" и делать глупый вид. Понятно, что если им резолюция не указ, то только САНКЦИИ(арест счетов, недвижимости,отказ во въезде, высылка членов семьи)вот, что для них указ, все в Рашку не убежите, когда время поменяется. а оно уже меняется Рыгы.
IP: 195.214.223.---Pafnutij..
Господи, да и так понятно, что ему и Небесный Суд не указ. Кум Пшонка руководствуется исключительно желаниями задней левой ноги Овоща, когда тот ее на столбик или дерево задирает.
IP: 195.214.223.---Pafnutij..
Господи, да и так понятно, что ему и Небесный Суд не указ. Кум Пшонка руководствуется исключительно желаниями задней левой ноги Овоща, когда тот ее на столбик или дерево задирает.
IP: 195.214.223.---Pafnutij..
Дело находится в производстве судьи Колин Коллар-Котелли. У нее есть опыт рассмотрения дел в отношении лиц, содержащихся в местах заключения. Так, в сентябре 2009 года она приняла решение, на основании которого был освобожден гражданин Кувейта Фад аль-Раби, содержавшийся семь лет в тюрьме Гуантанамо. Госпожа Коллар-Котелли пришла к выводу, что у прокуроров не было достаточных оснований для столь длительного содержания его в тюрьме. Принимая решение обратиться в американский суд, Юрий Луценко руководствовался федеральным законом США о правонарушениях против иностранцев. «Смысл этого закона сводится к тому, что иностранный гражданин может пожаловаться в американский суд на иностранное государство или чиновников своей страны в случае, если нарушены фундаментальные принципы международного права, защищающие права человека
Усі коментарі