БЮТ звинувачує МЗС у затягуванні приїзду лікарів до Тимошенко

П'ятниця, 10 лютого 2012, 08:53

Медики з Німеччини та Канади приїдуть обстежувати Юлію Тимошенко лише на початку березня через технічні неузгодженості.

Таку думку висловив депутат від БЮТ Юрій Одарченко, повідомляє Deutsche Welle.

Він не вірить у щирість заяв українських державних органів, що іноземні медики обстежуватимуть Тимошенко вже 13 лютого.

"За нашою інформацією, приїзд іноземних лікарів відтерміновується на березень через технічні неузгодженості з міністерством закордонних справ. Вони там не діють оперативно і гальмують все", - обурюється Одарченко.

В українському МЗС обіцяли уточнити дату приїзду лікарів, утім зрештою таки залишили запит Deutsche Welle без відповіді.

Досі медиків не допускали до екс-прем’єра через те, що лікарі з Німеччини та Канади, які зголосилися надати свою допомогу, мали надати українському Міністерству охорони здоров’я підтверджувальні документи про свою спеціалізацію та фаховий рівень.

"До 8 лютого 2012 року надіслали необхідні документи в повному обсязі тільки медики з Німеччини. Україна звернулась через Міністерство закордонних справ до Канади щодо підтвердження фаху їхніх спеціалістів. Наразі очікується відповідь", - повідомила перший заступник міністра охорони здоров’я України Раїса Мойсеєнко.

У Мінздоров’я отримали документи 5-ти німецьких фахівців: гінеколог, лікар екстреної медичної допомоги, сімейний лікар, травматолог і невропатолог.

Голова фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Кожем´якін припускає, що до Тимошенко приїдуть, зокрема, лікарі берлінської клініки "Шаріте".

Одарченко переконаний, що іноземні лікарі можуть убезпечити Тимошенко від фізичного знищення, тому "важливо, аби вони приїхали якнайшвидше".

За його словами, депутати "Батьківщини" звернулися з запитами до Державної пенітенціарної системи, МЗС та Генпрокуратури, аби лікарям із США також дозволили оглянути Юлію Тимошенко.powered by lun.ua