Архієреї УПЦ МП бунтують проти важкохворого Володимира

Вівторок, 21 лютого 2012, 10:54

Попри скасування митрополитом Володимиром засідання синоду, збори архієреїв все одно відбудуться.

Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на прес-службу Української православної церкви Московського патріархату.

"Єпископи мають приїхати. Я не знаю, що вони робитимуть – підуть одразу до блаженнійшого митрополита чи зберуться спочатку у Лаврі. І в якому стані сам блаженнійший", – зазначив речник УПЦ МП Василь Анісімов.

Разом з тим, він заперечує інформацію про конфлікт між ієрархами і запевняє, що всі проблеми можна пояснити лише тривалою хворобою митрополита Володимира.

"Церква весь час каже одне, а люди про церкву кажуть інше. Насправді, все пояснюється однієї бідою - хворобою блаженнійшого. Це ж очевидно, що він і сам документів не читає і без сторонньої допомоги не їсть", – зауважив прес-секретар.

За словами експертів, останні рішення Синоду спрямовані на усунення від керівництва церквою митрополита Володимира та його оточення. А на його місце претендує Одеський митрополит Агафангел, відомий своїми проросійськими поглядами, пише видання.

Раніше Синод УПЦ МП призначив намісника Києво-Печерської Лаври Павла керуючим Київською єпархією на час хвороби Володимира, а головуючим у Синоді – митрополита Одеського Агафангела. Проте предстоятель УПЦ МП залишив за собою право управляти Київською єпархією під час хвороби.powered by lun.ua