КОЖЕН ВІЗИТ ЯНУКОВИЧА КОШТУЄ МАЙЖЕ МІЛЬЙОН

4 перегляди
Четвер, 23 лютого 2012, 11:27

На візити президента Віктора Януковича за кордон бюджетом України передбачено 21 мільйон гривень.

Про це ідеться у відповіді адміністрації президента на запит "Української правди".

"Відповідно до бюджетного запиту на 2012 рік на зазначений напрям (візити президента України за кордон) передбачено 21 мільйон гривень", - сказано в листі.

Фінансування візитів президента за кордон здійснюється в рамках бюджетної програми Державного управління справами "Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності президента України та адміністрації президента", - повідомили в адміністрації.

В АП зазначили, що в 2011 році планували витратити на закордонні візити 29 мільйонів 151 тисячу гривень, а по факту "касові витрати становили 21 мільйон 336 тисяч гривен".

Минулого року Янукович, згідно з фотогалереєю на його сайті, здійснив 24 закордонні візити. Таким чином, в середньому один закордонний візит Януковича коштував бюджету 890 тисяч гривень, тобто 111 тисяч доларів.

Як відомо, раніше Українська правда писала про те, що президент Фінляндії здійснює закордонні візити рейсовим літаком.

***

Водночас адміністрація президента України відмовилася повідомити конкретну суму видатків на два останніх візити президента Януковича до Давоса в січні 2012 року та до Мюнхена на безпекову конференцію у лютому 2012 року.

Також в адміністрації відмовилися надати повний список осіб, що супроводжували Януковича на ці два заходи.

"Розголошення такої інформації може завдати істотної шкоди інтересам національної безпеки, а шкода від оприлюднення запитуваної інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні", - ідеться в листі.

"Вважаю за доцільне підкреслити, що надання інформації про вартість візитів перших посадових осіб та розкриття інформації про посадових осіб, які забезпечують організацію і проведення закордонних візитів глави держави суперечить європейській і міжнародній практиці", - також сказано в листі.

Єдине, про що повідомили в адміністрації - це розмір добових, який при відрядженні до країн Європи складає еквівалент 35 євро на добу на одну особу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua