Євросоюз розчарований вироком Луценку

Понеділок, 27 лютого 2012, 18:31

Європейський Союз розчарований вироком винесеним у відношенні екс-глави міністерства внутрішніх справ Юрія Луценка.

Про йдеться в спільній заяві верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле.

"Ми розчаровані вироком щодо пана Луценка, який сигналізує про те, що в Україні тривають суди, які не дотримуються міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу", - йдеться в заяві.

У зв'язку з цим високі представники ЄС нагадали, що під час саміту Україна-ЄС, який пройшов у грудні в Києві, було зроблено заяву, що повага до верховенства права буде мати "вирішальне значення для швидкості політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС".

Ештон і Фюле звернули увагу на резолюцію ПАРЄ, прийняту нещодавно у відношенні України щодо функціонування демократичних інститутів.

"Ми будемо продовжувати уважно стежити за подіями, пов'язаними з розглядом апеляції пана Луценка, пані Тимошенко в апеляційному суді, а також за провадженням у справі колишнього виконуючого обов'язки міністра оборони Іващенко, та інших аналогічних випадків", - заявили високі представники ЄС.

Як відомо, у понеділок Луценка було засуджено до 4 років позбавлення волі.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!