Вкладникам Ощадбанку СРСР не нав'язуватимуть депозити

Понеділок, 12 березня 2012, 13:06

Людей не будуть змушувати залишати свої гроші, отримані в ході компенсацій вкладів Ощадбанку СРСР, на рахунках у банку.

У цьому запевнила журналістів перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова на прес-конференції, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

Вона зазначила, що повернення компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР торкнеться близько 5,4 млн. осіб, які свого часу не отримали ці компенсації. За її словами, на ці цілі потрібно близько 6 млрд. грн.

"Схема видачі вкладів і виплат населенню має бути затверджена Національним банком. Які банки там братимуть участь, кому довірять - це вже питання НБУ та дискусії з комерційними банками. Зрозуміло, що це мають бути банки потужні, з дуже широкою мережею, тому що в іншому випадку буде проблема черг, чого в жодному разі не можна допустити ", - зазначила Акімова.

На запитання, чи не будуть людей змушувати залишати ці гроші на своїх рахунках у банку, Акімова відповіла, що цього категорично робити не можна.

"Це не просто не планувалося, але це й ніколи не може розглядатися, тому що довіра до банківської системи ось таким неправильним заходом дуже легко підірвати. Це розуміють всі, тому мови про це бути не може", - сказала вона.

"Створення стимулу, пропозиція вигідних умов, високих процентних ставок - це одна історія, а "насилля" - зовсім інше, воно тут абсолютно неприпустиме", - підкреслила Акімова.

Як відомо, президент Віктор Янукович доручив із 1 червня поновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР.

Згодом він заявив, що влада сподівається переконати частину людей залишити гроші на рахунках.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: