Янукович підписав закон про заборону реклами цигарок

Вівторок, 13 березня 2012, 17:33

Президент Віктор Янукович підписав ухвалені парламентом зміни до законодавства про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів.

Про це повідомляє сайт президента.

Законом, зокрема, забороняється будь-яка реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби.

Заборона поширюється, зокрема, на надання "виробниками тютюнових виробів або пов'язаними з ними організаціями фінансової або іншої підтримки заходам, діяльності, окремим особам або групам, в тому числі політичним партіям або діячам, спортсменам або спортивним командам, артистам або артистичним групам, навчальним закладам усіх форм власності".

Заборонено проведення інформаційних кампаній та заходів для населення, в тому числі з метою профілактики куріння серед молоді, за прямої або опосередкованої фінансової підтримки виробників тютюнових виробів або пов'язаних із ними організацій.

За порушення цих норм, залежно від складу правопорушення, на громадян може бути накладено штраф від п'яти до двадцяти п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами - від ста до трьохсот п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Фінансові санкції для суб'єктів господарювання у разі порушення ними заборони складають від тридцяти тисяч гривень до п'ятдесяти тисяч гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або кожний окремий захід з метою стимулювання продажу тютюнових виробів.

Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Українська правда

 powered by lun.ua