На захист Пейзажної алеї зібрали півтори тисячі підписів

Субота, 17 березня 2012, 17:12

Близько двох тисяч киян вийшли в суботу на Пейзажну алею, протестуючи проти спроб її забудови.

Учасники мітингу зібрали понад півтори тисячі підписів на захист Пейзажної алеї та охоронної зони Національного заповідника "Софія Київська" від забудови, повідомляє Радіо Свобода.

Учасники акції тримали плакати із назвами історичних місць Києва та зелених зон, уже зруйнованих при побудові нових офісних центрів та житла.

Фото Радіо Свобода

Перед початком мітингу громадськості Пейзажну алею відвідав голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов. Він запропонував висадити вздовж алеї сквер і навіть посадив перше дерево.

Попов пообіцяв розібратися з проблематикою забудови охоронної зони довкола Софії Київської, а також у межах заповідника "Стародавній Київ", до яких входить і Пейзажна алея.

Він також закликав київську громаду взяти участь у обговоренні питань, які стосуються розвитку міста та збереження його історико-культурних пам’яток.

"Ми відкриті до діалогу з киянами, і щойно домовилися з городянами винести питання про ситуацію довкола Пейзажної алеї на розгляд наших міських депутатів. Я маю намір зустрітися з киянами тут, на алеї, вранці 7 квітня, щоб визначити наші подальші дії", – додав голова КМДА.

Фото з мережі Facebook

Однак, на думку багатьох громадських активістів, візит голови КМДА на Пейзажну алею – не що інше, як спроба "попіаритися" перед виборами, відзначає Радіо Свобода.

Окрім мітингу, на Пейзажній алеї молодь продемонструвала сатиричну виставу вуличного театру, а група київських музикантів провела імпровізований концерт, на якому лунав київський мелос – не лише український, але й російський, польський та єврейський.

Фото з мережі Facebook

Громадські ініціативи "Збережи старий Київ" та "Ми – кияни!" також звернулися до чиновників різних рівнів з вимогою перевірити законність виділення ділянок землі для подальшої забудови поблизу Софії Київської, Києво-Печерської лаври, на Парковій алеї та набережній Дніпра, та перевірити легітимність реконструкції Андріївського узвозу.

13 березня Вищий адміністративний суд України скасував рішення Апеляційного адмінсуду про заборону будівництва на Пейзажній алеї. Таким чином, на місці скверу і дитячого майданчику на алеї дозволено будівництво багатоповерхового будинку на замовлення МЗС.powered by lun.ua