Майже половина українців хочуть підвищити російську мову в правах

14 переглядів
100
Неділя, 18 березня 2012, 12:29

28% українців підтримують надання російській мові статусу державної.

Про це свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, текст якого є у розпорядженні ZN.UA.

У питанні про бажані статуси української та російської мов респондентам було запропоновано шість варіантів відповіді, покликаних виявити нюанси позицій.

За повну рівність статусів — "українська та російська мови мають бути рівноправними державними мовами" — висловилося 27% опитаних громадян.

Ще 19% віддали перевагу поміркованішому варіантові: "українська мова — державна, російська вживається як місцева офіційна мова в тих місцевостях, де більшість населення цього бажає".

Якщо додати 1% тих, що воліли б найрадикальнішої русифікації — "російська мова має бути єдиною державною мовою з витісненням української мови з усіх сфер суспільного життя", — прибічників такого чи іншого підвищення статусу російської мови виявляється 47%, тобто трохи менше половини.

Водночас 12% респондентів висловилися за радикальну українізацію "з витісненням російської мови з усіх сфер суспільного життя".

23% підтримали чинну законодавчу ситуацію "українська мова — державна, російська мова має такі самі права, як мови інших національних меншин", і ще 14% вибрали варіант, що приблизно відповідає реальній мовній ситуації в нинішній Україні: "українська мова — державна, російська вживається лише як розмовна".

Таким чином, збереження чи зниження статусу російської мови підтримали 49% респондентів, тобто приблизно стільки ж, скільки висловилися за те чи інше підвищення (решта 4% не визначилися).

Опитування Київського міжнародного інституту соціології проведено за ініціативи автора статті в рамках співпраці з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень НАН України та за фінансової підтримки Наукового товариства імені Шевченка в США (з фонду ім. Наталії Данильченко). Польовий етап тривав 11—20 лютого 2012 року, опитано 2029 респондентів.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 93.72.251.---Gonta_20..
З варіантом: "українська мова — державна, російська (а також польська, румунська, кримсько-татарська, угорська, словацька, болгарська, білоруська) вживається як місцева офіційна мова в тих місцевостях, де більшість населення цього бажає і належить до відповідних мовних груп" можна було б погодитися, але при умові дотримання принципу: "будь-яке офіційне спілкування за межі території (тобто з іншими територіальними утвореннями та центральними органами) має вестися на державній мові. Як приклад, скажімо суд Севастополя, може звичайно вести судочинство російською, але коли справа буде передана на апеляцію до Києва, то всі матеріали справи повинні бути перекладені і продубльовані державною мовою, і розглядатися у Вищій судовій інстанції виключно на українській. Це ж має стосуватися звітів, що направляються місцевими держадміністраціями. Тобто ми повинні отримати дійсно реально двомових (а може 3-х, 4-х, 5-ти мовних) чиновників.
IP: 87.110.160.---rsnich..
Sekas: Не знаю, как они так считают голоса, но в Киеве, например, на украиноязычных смотрят, как на инпланетян. Почему бы не решить вопрос раз и навсегда - пусть люди говорят и обучают своих детей на том языке, на котором хотят? Почему людям навязывают украинский язык, если он им не родной, и они не хотят на нем говорить? Януковича украинский народ выбрал президентом только потому, что люди хотят защиты своих прав говорить на своем родном языке.
В Києві на людей, які розмовляють українською мовою дивляться як на громадян, які поважають свою мову і державу про що не скажеш про російськомовних бариг. Ми живемо в Україні і наша мова єдина Українська і ми не допустимо руської мови як головної в Україні. Якщо ви не любите Україну, не любите, Українську мову, звичаї то ваше місце явно не в Україні. Їдьте в Росію вони залюбки дають громадянство, там і ваша рідна російська мова. Взагалі в Україні потрібно зробити як в Латвії.
IP: 193.111.114.---Grigorin..
rsnich: Взагалі в Україні потрібно зробити як в Латвії.
*** І всі "окупанти" відправились на свою історичну Родину.
IP: 93.72.254.---seed..
Sekas _ 18.03.2012 12:50 Нещасний угро-фінчик чи татаро-монголо-московіт.Русскій язік не рідна мова тобі-рідної ти не знаєш,тому ти і є інопланетянин.Мова не річ,зручна чи не зручна,мова дух,частина невід*ємна людської душі.Річ до душі не покласти.Рідна земля,рідна мова тобто земля та небо,тіло та дух формують нашу людську душу.Так з людиноподібного створіння ми стаємо людьми. Московіт же нещасний забув де земля його рідна,яка мова його справжня.І Кавказ його,і Сибір його,і Україна його,і справжнє есперанто з 95% запозичених слів русській язік - його рідна мова. Тому москаль не має спокою,тобто любові в собі,а як немає любові то ненависть та насилля,тому нескінчені войни,ріки крові і водка,щоб забутись,що ти московіт-живий мрець,як монументально Микола Гоголь написав *Мертві душі*.
IP: 195.14.17.---Злой Выцик..
Как ПРдюки любят подкидывать кость в виде языка. ЛЮДИ! Да неужели вы не видете, что в стране делается! У вас на глазах грабят страну, кстати восток весь на них пашет, а не на страну, а вы за язык как маленькие цепляетесь! Да вас же как бобиков стравливают, что бы вы забыли о том, что вкалываете за копейки! Кстати самый чистый украинский язык я слышал как раз в Полтавской области. А востоку могу сказать - сто лет назад в ваших степях вообще никого небыло, пока уголь не нашли, причем англичане. И то, что на Донбасс шли работать в основном русскоязычные крестьяне не дает вам повод орать, что вся Украина должна говорить по русски. В Крым так вообще вместо депортированных татар людей специально переселяли, тоже с РСФСР...
Усі коментарі