Комісія при президентові вщент рознесла КПК Януковича

Вівторок, 6 березня 2012, 16:20

Прийнятий Радою у першому читанні Кримінально-процесуальний кодекс потребує суттєвого доопрацювання.

Про це йшлося на засіданні комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при президенті України, повідомляє "Тиждень".

Члени комісії у своїх висновках зазначають, що у кодексі є чимало порушень.

Зокрема, новий КПК надає слідчому прокурорські повноваження, а збереження слідчих підрозділів в органах державної безпеки є ознакою поліцейської держави, що не відповідає рекомендаціям Парламентської асамблеї Ради Європи.

Крім цього, комісія зазначила, що потрібно змінити норму КПК, що визначає період утримання затриманого без вироку суду 72 години. Для цього, на їх думку, вистачає і доби.

Комісія вважає, що КПК також містить норми, котрі порушують право на свободу та особисту недоторканість, а також наполягає на недопустимості використовувати докази, отримані незаконним шляхом.

"Комісія вважає, що проект у запропонованому вигляді потребує істотного доопрацювання, оскільки не відповідає вимогам Конституції України, положенням Європейської конвенції з прав людини, вимогам низки резолюцій та рекомендацій ПАРЄ стосовно інститутів, що забезпечують верховенство права та стосовно обов’язків та зобов’язань України перед Радою Європи", – йдеться у висновках комісії.

Висновок з рекомендаціями комісія направила президенту та депутатам Верховної Ради.

Як відомо, президентський проект КПК був прийнятий Радою в першому читанні 9 лютого.

До нової редакції Кримінально-процесуального кодексу внесли понад 3 тисяч поправок.powered by lun.ua