У суботу кияни вийдуть на мітинг проти руйнування Андріївського

8 переглядів
П'ятниця, 20 квітня 2012, 11:15

У суботу у центрі Києва відбудеться громадська акція "Захистимо Андріївський узвіз - захистимо Україну".

Замість попереднього місця збору біля Історичного музею організатори вирішили провести мітинг на Михайлівській площі, адже за попередніми підрахунками на акцію прийде більше людей, ніж очікувалося спочатку.

Про це "Історичній Правді" повідомив один з організаторів акції, активіст ініціативи "Збережи Старий Київ" Ігор Луценко.

Акція розпочнеться в суботу, 21 квітня о 12:00.

УВАГА! Змінено місце проведення акції - треба приходити не до Історичного музею, а на Михайльвську площу

Учасники акції вимагатимуть порушення кримінальної справи проти посадовців, які допустили руйнування будинків на Андріївському узвозі та відновлення цих споруд, відставки всіх керівників, які відповідають за захист культурної спадщини та історичного обличчя Києва.

Активісти також вимагають створення незалежної комісії з києвознавців, архітекторів, митців, які вироблять проект збереження та розвитку узвозу як культурного центра Києва та внесення до закону про містобудування жорсткої відповідальності забудовників за порушення.

Наприклад, правила, що незаконні дії забудовників виправляються за їхній рахунок із сплатою такого ж розміру штрафу до міського бюджету.

Ще однією вимогою учасників акції є негайне скасування Київрадою землевідведень, де вже ведеться або які загрожують новими варварськими забудовами у столиці.

Мітинг очікується масштабним. Наразі на сторінці планованої акції у Фейсбуці висловили готовність прийти більше 1500 людей. Водночас добровольці організували роздачу запрошень на мітинг на більшості станцій столичного метро.

Під час заходу відбудеться концерт за участю гуртів "Мандри", "The Вйо", "Даха Браха", Фагота з ТНМК та інших виконавців.

Причиною акції стала неузгоджена з громадськістю "реконструкція" Андріївського узвозу, під час якої для будівництва бізнес-центру компанії Ріната Ахметова СКМ навіть знесли три будинки, не зважаючи на статус заповідника і комплексної пам'ятки містобудування.

Після того, як кияни збунтувалися, компанія-забудовник пообіцяла не нівечити узвіз склобетонною висоткою, а збудувати арт-простір, попередньо обговоривши його з громадою.

Організатори просять приходити на акцію без партійної символіки.

Читайте також: Михайло Кальницький про минуле і майбутнє Андріївського (ФОТО).

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua