КС забрав у Києва три додаткових округи

Четвер, 5 квітня 2012, 11:00

Конституційний суд визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким зарубіжні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва.

Таке рішення КС ухвалив 4 квітня і оприлюднив у четвер, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Раніше до КС звернулися 59 депутатів від Партії регіонів з проханням визнати неконституційним положення ч.2 ст.22 закону "Про вибори народних депутатів України".

Згідно з рішенням КС, зарубіжні виборчі дільниці не будуть включені до складу будь-яких одномандатних округів, але увійдуть до складу багатомандатного загальнодержавного округу, і виборці зможуть проголосувати на цих дільницях тільки за партійні списки.

За даними ЦВК, на закордонних виборчих дільницях налічується понад 400 тис виборців.

Якщо закордонні виборчі дільниці не будуть закріплені за одномандатними округами в Києві, то загальна кількість виборців у столиці зменшиться.

Відповідно, скоротиться і кількість одномандатних округів у столиці - за попередніми даними ЦВК, з 16-ти до 13-ти.

Відповідно до закону, ЦВК повинна ухвалити рішення про кількість одномандатних округів в кожному регіоні не пізніше 10 квітня.

Як відомо, "Українська правда" писала про зацікавленість Партії регіонів в перерозподілі виборчих округів напередодні парламентських виборів.

"Батьківщина" звинувачувала адміністрацію президента у намірах фальшувати вибори завдяки перерозподілу мажоритарних округів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua