Євродепутат підозрює, що Янукович і Азаров так і не зрозуміли ризику

П'ятниця, 11 травня 2012, 08:47

Депутат Європарламенту Ребекка Хармс побоюється, що українська влада і досі не зрозуміла, що своїм ставленням до опозиції веде країну до політичної ізоляції.

Таку думку вона висловила кореспонденту УНІАН у Брюсселі, коментуючи рішення Міністерства закордонних справ України перенести саміт голів держав Центральноєвропейської ініціативи у Ялті.

"Розвиток подій (навколо саміту) був спричинений рішенням німецького президента Йоахіма Гаука не відвідувати саміт. Я розумію, що інші президенти слідували рішенню Гаука", - сказала депутат від "зелених" із Німеччини.

"Чого я побоююся, що український уряд і досі не зрозумів, що ті дії, які здійснюються проти опозиції, ведуть країну до ізоляції", - додала Хармс.

На її думку, в офіційного Києва є багато можливостей повернути країну до демократичного і заснованого на повазі до законодавства процесу розвитку.

"Європа очікує, що Україна припинить такий шлях поводження та переслідування опозиційних політиків", - сказала Хармс.

Вона зазначила, що Європа чекає від України певної реакції на висловлену стурбованість щодо поводження з колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та іншими колишніми членами уряду, які перебувають в ув’язненні і мають проблеми зі здоров’ям.

Крім того, за словами депутата, Європа хотіла б побачити створення чесних умов для участі в парламентських виборах, запланованих на жовтень цього року.

"Це в руках українського уряду – виконати ці прохання європейських політиків", - сказала Хармс.

Як відомо, 8 травня МЗС України повідомило про перенесення Ялтинського саміту на невизначений термін після того, як президенти 13 із 20 країн відмовилися приїхати в Україну. Частина з них мотивувала своє рішення відсутністю часу, а частина – ситуацією навколо Тимошенко.

Крім того, на початку квітня Німеччина виступила ініціатором політичного бойкоту української частини Євро-2012.

На сьогодні керівництво Бельгії, Нідерландів, Австрії, а також Євросоюзу заявили, що не відвідуватимуть Україну під час фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу.powered by lun.ua