Сенатор США сподівається, що українську опозицію навчили помилки

Субота, 12 травня 2012, 18:41

Американський сенатор Джон Маккейн сподівається, що демократичні сили в Україні зробили висновки з помилок минулого й знову знайдуть точку опори.

Про це він заявив в інтерв'ю російській службі "Голосу Америки", відповідаючи на запитання про Україну.

"Сподіваюся, вони навчилися на своїх помилках", - сказав Макккейн.

Він зазначив, що "в 90-х були країни "залізної завіси", які спочатку обирали новий уряд, потім верталися до старого".

"Тож я з обережним оптимізмом думаю, що українські демократи знову знайдуть точку опори. Але це вимагає певної згуртованості опозиції, якої вони не демонстрували досі", - підкреслив сенатор.

"До речі, ув’язнення й погане поводження з Юлією Тимошенко стали серйозним фактором у суспільній думці в Україні", - додав він.

На запитання про те, чому Україна, яка подавала в 2005 році надії як "оплот" демократії Східній Європі, стала поступатися в демократичних принципах, Маккейн зазначив:

"З демократії важко починати. По-друге, було видно, що дві сильні особистості (Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко) відчували таку ворожість один до одного, що це завадило провести демократичні реформи, які довірив їм український народ".

"Тож через 4-5 років нездатності виконати вимоги революції люди просто викинули їх. Це не перший випадок у посткомуністичних країнах або країнах, які розвиваються. Це дуже сумно, що вони марно розтрачували колосальні можливості", - сказав сенатор.

"Я був в Україні в той час – це був час величезного ентузіазму. Але вони дозволили особистим протиріччям стати важливішими за відданість своїй країні", - додав він.

Маккейн також в інтерв'ю зазначив, що "Україна сьогодні однозначно знаходиться ближче до російської сфери впливу, ніж до Європейського союзу".

На його думку, у президента Російської Федерації Володимира Путіна "спостерігається ностальгія за російською імперськістю".powered by lun.ua